Vládní model: Jak by vypadala epidemie při černém scénáři. Až 16 tisíc případů denně

Vládní model: Jak by vypadala epidemie při černém scénáři. Až 16 tisíc případů denně
Vývoj týdenního počtu nakažených po posledních týdnech.
Podíl pozitivních případů z počtu testovaných.
Vývoj počtu diagnostikovaných seniorů nad 65 let.
Vývoj rizika v rámci systému PES pro kraje a celou zemi.
Foto: Vláda České republiky
Jan Horák Jan Horák
9. 12. 2020 5:30
Vláda v pondělí rozhodla, že kvůli epidemii koronaviru požádá o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, až do 11. ledna příštího roku. Poslanecká sněmovně o tom bude jednat ve středu. Žádost vlády má vedle písemné i grafickou část. Deník Aktuálně.cz přináší přehled vybraných grafů, které ilustrují dosavadní vývoj a odhady dalšího průběhu epidemie.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy