Entropa rozdělila Čechy, mladým se líbí, řekl průzkum

Domácí Domácí
16. 2. 2009 15:25
Jenom 16 procent lidí nemá na dílo názor
Součást Entropy - Německo.
Součást Entropy - Německo. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Názor na plastiku Entropa, kterou vytvořil výtvarník David Černý a jejíž umístění v sídle EU v Bruselu vyvolalo oficiální protesty několika zemí Unie, rozdělil Čechy na dvě stejné skupiny příznivců a odpůrců.

Jen šestnáct procent z více než dvanácti set dotázaných, které oslovila v průzkumu agentura STEM, přitom nezaujalo jednoznačný postoj.

Zastánci Entropy (41 procent) jsou především mladší lidé, lidé politicky orientovaní na pravici a lidé, kteří považují dosavadní české předsednictví EU za úspěšné. 

Přiklonili se k postoji, který jim nabídli výzkumníci: že Entropa je vtipná nadsázka ukazující český smysl pro humor a že jde o provokativní a účinnou reklamu země.

K odpůrcům (Entropa je nepřijatelný a nevhodný pokus, národní ostuda, která poškodí české předsednictví) se přidalo 43 procent dotázaných.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy