Emotivní výpověď sestry z kraje: Smrt se tu rozmáchla velkou kosou

Karlovarská nemocnice a krajští hasiči, kteří jí pomáhají zvládat pandemii, natočili krátký třídílný cyklus Odpovědi od plic. Ukazuje současnou kritickou situaci ve zdravotnictví a má podpořit snahu, aby lidé minimalizovali vzájemný kontakt. V prvním díle vrchní sestra emotivně popisuje zoufalou snahu zdravotníků zachraňovat nakažené lidi.
Svědectví v cyklu Odpovědi od plic je doprovázené záběry trpících lidí a odvážení ostatků těch, kteří boj o život prohráli. | Video: Karlovarská nemocnice, Záchranný útvar HZS ČR

"Přes zdi není do nemocnic vidět, pokud se vám pod rukou někdo nedusí, tak tomu neuvěříte," tvrdí sestra Lucie Škodáčková. Její svědectví je doprovázené záběry trpících lidí a odvážení ostatků těch, kteří boj o život prohráli.

Cyklus zveřejnili v době, kdy epidemie koronaviru v těžce zasaženém Karlovarském kraji začala mírně slábnout. Pokles v počtu nových případů se ale zatím neprojevil v nemocnicích, kterým stále chybí volná lůžka, zní aktuální zpráva ministerstva zdravotnictví.

V regionu dál roste počet zaznamenaných úmrtí s koronavirem. Dosud zemřelo 1209 pacientů s touto nemocí, za poslední týden 106, za ten předchozí 100. Za posledních sedm dní umřelo v průměru 13 pacientů denně.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Před nemocnicí v Paříži se střílelo, jeden člověk zemřel

Po střelbě před nemocnicí Henry Dunant v Paříži jeden člověk zemřel a jeden je těžce raněný. Pachatel ujel na skútru, píší francouzská média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy