Tehdy a nyní. Tak změnilo Prahu bombardování před 70 lety

Jan Gazdík Vojtěch Marek Tomáš Kunc Štěpán Plaček Vojenský historický ústav, Jan Gazdík, Vojtěch Marek, Tomáš Kunc, Štěpán Plaček
13. 2. 2015 13:00
V sobotu uplyne 70 let od bombardování Prahy americkými letouny. Šlo o druhý nálet ze tří, přinesl nejvíce obětí. Podle dochovaných fotografií jsme nasnímali současnou podobu tehdy zničených míst.

Litujeme, požadovaný obsah nelze ve vašem zařízení zobrazit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy