Ekologická zakázka za desítky miliard má další odklad

Pavel Baroch
9. 10. 2009 11:26
Janota čeká, jak dopadne kontrola výběrového řízení
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ministerstvo financí už podruhé posunulo termín, dokdy mohou firmy předkládat své nabídky na likvidaci starých ekologických škod, které vznikly před privatizací chemiček a dalších podniků.

Novým termínem je 2. listopad namísto původního 13. října.

Mluvčí resortu Ondřej Jakob tento krok vysvětlil tím, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dosud neukončil šetření veřejné soutěže. Na úřad se obrátily firmy, které nepostoupily do finálového kola zakázky za desítky miliard korun.

Antimonopolní úřad potvrdil, že kontrolu ještě neuzavřel. "Všechna tři správní řízení stále probíhají, rozhodnutí by měla být vydána v průběhu tohoto měsíce," řekl Aktuálně.cz mluvčí úřadu Kristián Chalupa.

Jde už o druhé posunutí termínu pro podání finančních nabídek na odstraňování starých ekologických škod. Původně měly firmy předkládat své nabídky do 13. srpna. O dvouměsíčním odkladu rozhodl ministr Eduard Janota, protože všechny tři firmy, které postoupily do finále, měly potíže obstarat si všechny potřebné podklady.

Do finále ekologické zakázky postoupily společnosti Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services.

Po celé republice jsou desítky míst, kde je z minulých desetiletí zamořená půda nebo podzemní voda. Jelikož se jejich vyčištění protahuje, rozhodlo ministerstvo financí, že stát uzavře smlouvu s jednou firmou, která bude mít likvidaci těchto ekologických škod na starosti.
 

 

Právě se děje

Další zprávy