Startuje Aktuálně.TV. Podívejte se na nové autorské pořady

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 2. 2015 12:33
Aktuálně.TV začíná s dvanácti pořady různého zaměření, ke stávajícím rozhovorům DVTV přibudou Auto Report, Tech News nebo Týden v kině.
Newsroom v pražském Karlíně.
Newsroom v pražském Karlíně. | Foto: Economia

Praha - Vydavatelství Economia v pondělí spustilo nový webový projekt s názvem Aktuálně.TV, který navazuje na úspěšný start publicistického pořadu DVTV z května roku 2014.

Aktuálně.TV nově zastřešuje veškerou produkci vznikající v rámci vydavatelského domu, tedy v redakcích Hospodářských novin, IHNED.cz, Aktuálně.cz, Respektu či Ekonomu.

Divácká nabídka obsahuje dvanáct pořadů s různým tematickým a žánrovým záběrem. K vlajkovým lodím Aktuálně.TV patří pořad DVTV, za nímž stojí tým kolem moderátorů Martina Veselovského a Daniely Drtinové.

Na oblast módy a designu se zaměří pořad Střih, testy aut přinese Auto Report, filmové novinky a recenze nabídne Týden v kině, světem technologií se budou zabývat Tech News. Mezi nové formáty patří i krátké komentáře k aktuálnímu politickému a společenskému dění, zahraniční reportáže nebo dokumenty z oblasti vědy.

Mezi tváře jednotlivých pořadů patří Miloš Čermák, Erik Tabery, Jindřich Šídlo, Petr Honzejk, Kamil Fila nebo Milan Šíma, pod jehož editorským a dramaturgickým vedením většina nových formátů vzniká.

Po vizuální stránce sází web Aktuálně.TV na jednoduchost a přehlednost. Konkrétní videa, která se budou i nadále objevovat také v článcích na obsahových webech mediálního domu Economia, si uživatelé budou moci filtrovat podle tematických okruhů nebo příslušnosti ke konkrétním pořadům.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy