Economia má na výzvu zastupitelství odstranit text o korupci ve fotbale. S příkazem nesouhlasí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 5. 2017 16:33
Mediální dům Economia má na základě výzvy od Vrchního státního zastupitelství v Praze odstranit ze svého zpravodajského serveru Aktuálně.cz text reportéra Luďka Mádla o pozadí dotačního skandálu ve fotbale. Informace obsažené v textu narušují podle zastupitelství průběh trestního řízení. Economia s příkazem zásadně nesouhlasí, uvedl ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček v tiskové zprávě.
Newsroom Economia - ilustrační foto.
Newsroom Economia - ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Mediální dům Economia dostal v pátek od Vrchního státního zastupitelství v Praze výzvu, aby ze zpravodajského serveru Aktuálně.cz, který mimo jiné provozuje, odstranil text reportéra Luďka Mádla o pozadí dotačního skandálu ve fotbale.

Informace obsažené v textu "Pelta na ministerstvu protlačil i dotaci pro Spartu" podle zastupitelství závažným způsobem zasahují do průběhu trestního řízení.

Economia dostala na splnění výzvy dvě hodiny, text podle příkazu měl být smazán do 13:24 hodin. Pokud by se tak nestalo, hrozilo státní zastupitelství finančními sankcemi.

"S příkazem Vrchního státního zastupitelství zásadně nesouhlasíme. Economia má vážnou pochybnost o tom, že by státní zastupitelství mělo právo stažení textu publikovaného nezávislým médiem požadovat. Navíc s argumentem, že existence textu ohrožuje vyšetřování, a proto je třeba ho odstranit," uvedl ředitel redakcí a člen představenstva Economie Vladimír Piskáček.

"Text přitom už ve veřejném prostoru existuje, a jeho odstraněním se tedy nic faktického nezmění. Protože však chceme postupovat v souladu se zákonem, zadali jsme právní posudek, který na otázku oprávněnosti návrhu Vrchního státního zastupitelství odpoví. Posudek bude hotov v nejbližší době a Economia se podle něj bude řídit," dodal Vladimír Piskáček.

"Reportér, který pozadí dotačního skandálu popisuje, patří k našim nejlepším žurnalistům a jeho texty jdou vždy po meritu věci. Výzva státního zastupitelství ho od jeho práce neodradí a případ bude sledovat dál," uzavřel  ředitel redakcí a člen představenstva Economie Vladimír Piskáček. 

 

Právě se děje

Další zprávy