DVTV ovládla Křišťálovou lupu. Vyhrála Cenu popularity a Projekt roku, Veselovský je Osobnost roku

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 11. 2015 21:29
DVTV, internetová televize kolem moderátorů Daniely Drtinové a Martina Veselovského, uspěla v anketě Křišťálová lupa, když vyhrála Cenu popularity a Projekt roku, Martin Veselovský se pak stal Osobností roku. Kanál, který exkluzivně spolupracuje s vydavatelstvím Economia a denně publikuje velké rozhovory s osobnostmi české politiky a společnosti na zpravodajském webu Aktuálně.cz, vysílá od května 2014. Postupně se rozrůstá a chystá do budoucna nové formáty.
Křišťálovou lupu 2015 ovládla DVTV.
Křišťálovou lupu 2015 ovládla DVTV. | Foto: ČTK

Praha - Internetová televize DVTV, která exkluzivně spolupracuje s vydavatelstvím Economia a denně publikuje svá videa na zpravodajském webu Aktuálně.cz, uspěla v anketě Křišťálová lupa - Ceny českého internetu.

Na čtvrtečním galavečeru převzala DVTV ocenění v kategorii Cena popularity a Projekt roku. Moderátor Martin Veselovský byl vyhlášen Osobností roku.

Projekt vytvářený týmem kolem bývalých moderátorů České televize Daniely Drtinové a Martina Veselovského vysílá od května 2014 velké rozhovory s osobnostmi z politiky, byznysu, kultury a společnosti.

Značka DVTV u diváků uspěla hned v prvním roce činnosti. "Odezva diváků je na náš vkus skvělá. Byli jsme překvapení, jakou si to, co děláme, našlo základnu lidí. Neustále jsme tou masou lidí, kteří se na nás dívají, tlačeni, protože se nám vyměnila cílovka, o zhruba deset let se omladila," řekl Martin Veselovský.

Kanál DVTV se postupně rozrůstá. K dvojici zakládajících moderátorů se letos na podzim přidal reportér Filip Horký, jehož úkolem je rozšíření zpravodajského obsahu pod hlavičkou DVTV.

"Chceme ho posílat tam, kde se děje něco podstatného, co by mělo naše diváky zajímat. Budeme experimentovat s novými formáty, možnostmi natáčení a zprostředkování informací pomocí moderních technologií," říká editor DVTV Čestmír Strakatý.

Plnit si sny a dělat témata, která baví

Křišťálová lupa není prvním oceněním, které členové týmu DVTV získali. Martin Veselovský byl jedním ze dvou vítězů Ceny Ferdinanda Peroutky za loňský rok.

"Asi jsem teď víc na očích, než jsem byl, když jsem dělal pro veřejnoprávní média. Odchod z České televize a postavení vlastního internetového kanálu DVTV s největší pravděpodobností na mě a na moji práci upřelo větší pozornost, než byla upřená předtím v České televizi a v Českém rozhlase," komentoval Veselovský prestižní ocenění.

Podobně jako zbytek týmu si při práci v DVTV plné své sny. "Můžu dělat témata, která mě baví a zajímají. Když budu mluvit s bývalým pilotem gripenu Martinem Šonkou, který teď létá Redbull Air Race, tak je to skvělé. Letadla jsou moje velké hobby, a když tu sedí tenhle člověk, tak je hezké s ním udělat rozhovor, jsem naprosto spokojený," dodává Veselovský.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy