Dvě dívky se u Turnova zřítily z dvacetimetrové skály. Jedna zemřela, druhá je zraněná v nemocnici

ČTK ČTK
10. 8. 2017 10:44
Dvě nezletilé dívky se zřítily ve středu večer ze skály u Turnova v Českém ráji. Jedna dívka svým zraněním na místě podlehla, druhá byla se středně těžkým zraněním při vědomí transportována sanitkou do liberecké nemocnice na traumacentrum, řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Druhou dívku se záchranáři pokoušeli resuscitovat několik desítek minut. Pro transport do nemocnice byl povolán i vrtulník z Prahy, protože liberecký za tmy létat nemůže. "Bohužel pacientka na místě svým zraněním podlehla," dodal mluvčí. Tragická událost se stala před 21:00 na turistické stezce z Dolánek na Zrcadlovou kozu, v lokalitě zvané Šetřilovsko.
Záchranáři, Ilustrační foto
Záchranáři, Ilustrační foto | Foto: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy