Dvě nehody na železničních přejezdech v jižních Čechách. Jeden zraněný

ČTK ČTK
30. 7. 2020 14:33
U Blatné na Strakonicku se dopoledne na železničním přejezdu srazil vlak s osobním autem. Řidič automobilu utrpěl těžké zranění a musel pro něj letět vrtulník. Zřejmě vjel na koleje na červenou. Hodinu po poledni se srazilo auto s vlakem také na přejezdu u Loučovic na Českokrumlovsku. Nikdo se nezranil, ale provoz je zastavený.
Řidič pravděpodobně nerespektoval výstražné a zvukové znamení na železničním přejezdu v obci Mačkov na Blatensku.
Řidič pravděpodobně nerespektoval výstražné a zvukové znamení na železničním přejezdu v obci Mačkov na Blatensku. | Foto: Policie

Nehoda u Blatné se stala po 10:00 na přejezdu v obci Mačkov. Ve vlaku cestovalo jen asi deset lidí, nikdo z nich se nezranil. Při havárii vznikla materiální škoda asi 650 000 korun. Provoz na trati mezi Strakonicemi a Březnicí je po nehodě přerušený.

Další auto s vlakem se pak ve 12:55 srazilo u Loučovic, silnice je neprůjezdná. Provoz na trati je zastavený. Při této srážce se nikdo nezranil.

"Řidič dodávky brzdil před přejezdem, bylo to lehké ťuknutí motorovou soupravou. Ve vlaku jelo 19 lidí, nikdo se nezranil. Zkouška na alkohol byla negativní," řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. A dodal, že na stejném přejezdu se nedávno srazilo s vlakem jiné auto, spolucestující z vozidla zemřela.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hromadná nehoda uzavřela v Brně D1, na místě jsou tři mrtví

Při hromadné nehodě na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli ve středu nejméně tři lidé, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Dálnice je na 189. kilometru uzavřená v obou směrech. Tvoří se dlouhé kolony.

Nehoda se stala před 11:00. Na místě jsou záchranné složky. Srazil se jeden kamion, osobní auto a další kamion. "Došlo k požáru. Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl Mikoška.

Další zprávy