Fotky: Dvacet tisíc dětí v Česku nemá domov. Z plyšáků si ho nepostaví, ukázal "pomník" na Klárově

Fotky: Dvacet tisíc dětí v Česku nemá domov. Z plyšáků si ho nepostaví, ukázal "pomník" na Klárově
Ke dvěma nepovedeným pomníkům na pražském Klárově přibyl třetí.
Postavil ho kolektiv umělců Ulice bez lidí pro iniciativu Mít svůj domov.
Iniciativa Mít svůj domov spojila síly více než 110 organizací usilujících o přijetí smysluplného zákona o sociálním bydlení.
Jan Klusáček představil holá fakta. Dvacet tisíc dětí nemá domov. Jen dvě až tři děti ze sta jsou umístěny v kojeneckých ústavech či dětských domovech kvůli týrání. I když to nesmí být oficiální důvod, odebírají úřady děti rodinám v polovině případů  kvůli bytové tísni. Ústavní výchova stojí několikrát více než sociální práce s rodinou i s náklady na sociální byt.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 3. 2017 19:10
Iniciativa Mít svůj domov odhalila na pražském Klárově pomník dětem bez domova. Apeluje tak na vládu, aby splnila svůj slib a prosadila zákon o sociálním bydlení. Politici ANO ještě vzdorují.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy