Dva dělníci jeli pomáhat po tornádu, využili situace a ukradli notebooky a telefony

ČTK ČTK
26. 7. 2021 12:48
Policie podezřívá z krádeže dvojici dělníků, kteří přijeli pomáhat do tornádem postižených Mikulčic na Hodonínsku. Podle policie ukradli notebooky a mobilní telefony. Vzhledem k vyhlášenému stavu nebezpeční jim hrozí přísnější tresty.
Škody po tornádu na Hodonínsku.
Škody po tornádu na Hodonínsku. | Foto: Tomáš Škoda

Šlo o dva muže ve věku 23 a 44 let, kteří podle svých slov pomáhali v obcích postižených tornádem. "Při hledání jídla a oblečení si povšimli v kulturním domě v Mikulčicích v krabici odložených notebooků a mobilních telefonů. Muži, kteří se už několikrát dostali do křížku se zákonem, využili příležitosti a elektroniku odcizili," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Lup za více než 50 tisíc korun odnesli do svého přechodného bydliště. "Mladšímu z nich se pak celá záležitost rozležela v hlavě a věci následující den prostřednictvím svého šéfa odevzdali policistům. I tak je kromě ostudy neminou nepříjemnosti," sdělil mluvčí.

Policie muže stíhá pro krádež, které se dopustili ve stavu nebezpečí. Hrozí jim tak přísnější, až osmiletý pobyt za mřížemi.

V obcích postižených tornádem podle policie dosud k rozsáhlejším krádežím nedocházelo, nebo jim je lidé nehlásili. Zabývali se například případem, kdy někdo hasičům ukradl elektrocentrálu. Pachatele policisté dopadli, ujížděl v odcizeném voze. Vyšetřovali například i krádež kabelky s platební kartou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy