Dva bývalí fotbaloví reprezentanti jdou do voleb za SOS

Domácí Domácí
22. 8. 2012 6:52
Brankář Ladislav Maier a obránce Milan Fukal kandidují v Libereckém kraji
Milan Fukal ještě v dresu Jablonce.
Milan Fukal ještě v dresu Jablonce. | Foto: FK Jablonec

Liberec - Dva bývalí čeští fotbaloví reprezentanti budou kandidovat v podzimních krajských volbách v Libereckém kraji.

Brankář Ladislav Maier a obránce Milan Fukal se objevili na kandidátce Strany pro otevřenou společnost (SOS).

Gólmanovi Slovanu Liberec, Rapidu Vídeň a vicemistru Evropy 1996 Ladislavu Maierovi patří na pětačtyřicetičlenné kandidátce SOS sedmé místo.

Milan Fukal, jenž má s Hradcem Králové ještě podepsanou profesionální smlouvu do konce června 2013, je čtrnáctý.

Lídrem strany je náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

V Libereckém kraji kandiduje i první muž českého fotbalu Miroslav Pelta. Fotbalový boss, který patří dlouhá léta mezi výrazné tváře zdejších občanských demokratů, své kolegy podpoří z 27. místa kandidátky ODS.

"Rozhodně se nepovažuji za pouhou vějičku pro voliče. Prostě už nechci jen sedět a kritizovat, že se mi něco nelíbí, ale také se pokusit s tím něco konkrétního udělat," vysvětluje svou motivaci pro vstup na regionální politickou scénu Ladislav Maier.

Podle Maiera by měl Liberecký kraj méně přispívat na profesionální sport a různé komerční sportovní aktivity. Naopak více by měl podporovat sportovní akce mládeže a přednostně investovat do sportovišť, která mládež využívá.

"Kraj by měl navázat na pozitivní zkušenosti z minulosti a iniciovat dlouhodobou celoregionální soutěž pro školy, jejichž je zřizovatelem, s cílem přivést žáky k pravidelnému sportování," míní Maier.

Stíhal by kariéru i práci v zastupitelstvu

Ani Milan Fukal, bývalý hráč Jablonce, Sparty, Hamburku a Mönchengladbachu, se neobává, že by v případě svého zvolení nestíhal kromě sportovní kariéry práci v krajském zastupitelstvu.

"Společná jednání bývají jednou měsíčně a v době internetu a mailu navíc není komunikace žádný problém," argumentuje Milan Fukal.

K jeho prioritám patří výstavba nových sportovišť pro veřejnost ve městech a zajištění výrazně vyšších finančních prostředků na sportovní činnost žáků a dorostenců.

"Sport u nás prožívá velice těžké období zejména z hlediska rozpadu struktur svého financování. ČSTV už do něj prostředky nepřinese, nyní převzaly tuto roli města a obce," řekl Fukal.

"Profesionální kluby jako třeba Slovan Liberec nebo Baumit Jablonec se o mládež dokáží postarat. Nechci pohrdat trenéry, kteří se dětem věnují v menších oddílech, ale bylo by jich tam potřeba víc a měli by být co nejlepší. Jen tak vyrostou na vesnicích výborní fotbalisté i další talentovaní sportovci," dodal.

Strana pro otevřenou společnost byla v předcházejících třech krajských volbách vždy součástí zastupitelstva Libereckého kraje.

V Libereckém kraji bude v říjnových krajských volbách o přízeň voličů usilovat 20 politických stran a hnutí, což je o šest více než před čtyřmi lety.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Policie obvinila muže, který ohrožoval zdravotníky v benešovské nemocnici

Kriminalisté obvinili třiašedesátiletého muže, který v pondělí ohrožoval nožem a střelnou zbraní zdravotníky v benešovské nemocnici, z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Hrozí mu až tři roky vězení. Soud na obviněného uvalil vazbu, uvedla na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, policisté u muže po zadržení našli dvě plynové zbraně a dva nože.

"Ještě včerejšího dne, tedy (v úterý) 30. listopadu 2021, zahájili benešovští kriminalisté trestní stíhání třiašedesátiletého muže, kterého obvinili z trestného činu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví," uvedla mluvčí. V úterý večer soudce také rozhodl o uvalení vazby, obviněný je tak nyní ve vazební věznici.

Událost se stala v pondělí před 15:00. Záchranná služba převezla muže na chirurgickou ambulanci k ošetření, pacient tam však z batohu vytáhl nůž a poté i střelnou zbraň a začal personál ohrožovat. Zdravotníci z ordinace okamžitě utekli, muže na ambulanci zamkli a zavolali na linku 158.

Policisté proti muži zakročili ještě před příjezdem zásahové jednotky. Po několika výzvách, aby odložil zbraň, a po několikaminutovém vyjednávání použili taser a zpacifikovali ho. Následně muže odzbrojili a zadrželi. Jaký byl motiv činu, kriminalisté zjišťují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Schodek státního rozpočtu v listopadu stoupl na 401,5 miliard

Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 401,5 miliardy korun z říjnových 335 miliard korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Jde o nejhorší listopadový výsledek od vzniku České republiky. Loni ke konci listopadu byl schodek 341,5 miliardy korun. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) bude schodek rozpočtu za celý rok nižší než schválených 500 miliard korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci listopadu meziročně stouply o 14,2 miliardy na 1,33 bilionu korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 36,5 miliardy na 1,16 bilionu korun, zatímco samotné příjmy z daní bez pojistného meziročně klesly o 14,6 miliardy na 616,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci listopadu meziročně stouply o 74,3 miliardy na 1,73 bilionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy