Dušek se omluvil šéfovi drah za výrok o homosexuálech

Domácí Domácí
16. 3. 2010 10:24
Odborář ale dál trvá na tom, že Žaluda dráhy tuneluje
Šéf odborového svazu - Jaromír Dušek - online v redakci Aktuálně.cz
Šéf odborového svazu - Jaromír Dušek - online v redakci Aktuálně.cz | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Odborář Jaromír Dušek se omluvil za to, že nazval ředitele Českých drah Petra Žaludu homosexuálem.

Nadále ale trvá na tom, že je "nejneschopnějším ředitelem v historii železnice", který dráhy připravil o miliardy.

"Mým cílem od počátku bylo upozornit především na miliardové škody, které jeho ´tým´ napáchal ve státní firmě," napsal v prohlášení, které zveřejnil server iDnes.

Dušek svým výrokem komplotu homosexuálů před několika dny pobouřil takřka celou politickou scénu.

"...homosexuál Žaluda (generální ředitel Českých drah - pozn. red.) drží s homosexuálem Slamečkou (ministr dopravy - pozn. red.), homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (šéf Úřadu vlády a podle bulváru partner ministra Slamečky - pozn. red.)," reagoval v Lidových novinách na otázku, jak hodnotí Žaludu. Odpověď pak uzavřel pokusem o vtip: "Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě."

Premiér Jan Fischer to označil za podlý výpad proti slušné společnosti. Bok po boku v odsouzení Duškových slov výjimečně stanuli všichni politici zleva doprava.

Z týmu vyjednavačů ho vyřadili i odborářští bossové, kteří před dvěma týdny hrozili stávkou v dopravě. A Duškovi byl zapovězen i volný přístup na ministerstvo dopravy.

"Vzhledem k nedávným výrokům pana Duška (o strachu ohnout se pro tužku - pozn. red.) je to v zájmu jeho bezpečnosti," vysvětlil s nadhledem ministr Gustav Slamečka.

Dnes už Dušek svá slova mírní, byť jen kosmeticky. "Zda skutečně je, či není homosexuál, nehodlám blíže zkoumat a přenechávám je těm, který dotyčného znají z jeho předchozího působiště."

Jinak ale Žaludovi spílá. "Dokázal připravit český stát a daňové poplatníky o historicky nejvíce peněz, utratit nejvíc prostředků za údajné PR, zbavit ČD desítek milionů cestujících a dosáhnout v některých produktových vertikálách dopravní odbornosti na úrovni homeopatika, dopouštět se daňových úniků, které díky jeho kontaktům nebudou nikdy šetřeny," vypočítává.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy