Dušek se omluvil šéfovi drah za výrok o homosexuálech

Domácí Domácí
16. 3. 2010 10:24
Odborář ale dál trvá na tom, že Žaluda dráhy tuneluje
Šéf odborového svazu - Jaromír Dušek - online v redakci Aktuálně.cz
Šéf odborového svazu - Jaromír Dušek - online v redakci Aktuálně.cz | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Odborář Jaromír Dušek se omluvil za to, že nazval ředitele Českých drah Petra Žaludu homosexuálem.

Nadále ale trvá na tom, že je "nejneschopnějším ředitelem v historii železnice", který dráhy připravil o miliardy.

"Mým cílem od počátku bylo upozornit především na miliardové škody, které jeho ´tým´ napáchal ve státní firmě," napsal v prohlášení, které zveřejnil server iDnes.

Dušek svým výrokem komplotu homosexuálů před několika dny pobouřil takřka celou politickou scénu.

"...homosexuál Žaluda (generální ředitel Českých drah - pozn. red.) drží s homosexuálem Slamečkou (ministr dopravy - pozn. red.), homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (šéf Úřadu vlády a podle bulváru partner ministra Slamečky - pozn. red.)," reagoval v Lidových novinách na otázku, jak hodnotí Žaludu. Odpověď pak uzavřel pokusem o vtip: "Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě."

Premiér Jan Fischer to označil za podlý výpad proti slušné společnosti. Bok po boku v odsouzení Duškových slov výjimečně stanuli všichni politici zleva doprava.

Z týmu vyjednavačů ho vyřadili i odborářští bossové, kteří před dvěma týdny hrozili stávkou v dopravě. A Duškovi byl zapovězen i volný přístup na ministerstvo dopravy.

"Vzhledem k nedávným výrokům pana Duška (o strachu ohnout se pro tužku - pozn. red.) je to v zájmu jeho bezpečnosti," vysvětlil s nadhledem ministr Gustav Slamečka.

Dnes už Dušek svá slova mírní, byť jen kosmeticky. "Zda skutečně je, či není homosexuál, nehodlám blíže zkoumat a přenechávám je těm, který dotyčného znají z jeho předchozího působiště."

Jinak ale Žaludovi spílá. "Dokázal připravit český stát a daňové poplatníky o historicky nejvíce peněz, utratit nejvíc prostředků za údajné PR, zbavit ČD desítek milionů cestujících a dosáhnout v některých produktových vertikálách dopravní odbornosti na úrovni homeopatika, dopouštět se daňových úniků, které díky jeho kontaktům nebudou nikdy šetřeny," vypočítává.

 

Právě se děje

Další zprávy