Dušek nesmí na ministerstvo bez doprovodu, aby se nebál

Michal Štůsek Michal Štůsek
10. 3. 2010 18:20
O přístupovou kartu přišli také další tři odboráři
Jaromír Dušek už sám na ministerstvo nesmí
Jaromír Dušek už sám na ministerstvo nesmí | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Odborář Jaromír Dušek se počínaje dneškem nedostane na ministerstvo vnitra a generální ředitelství Českých drah. Alespoň ne sám.

Ministr dopravy Gustav Slamečka se mu podle serveru server iDnes rozhodl nechat zablokovat kartu, díky které se mohl dosud volně po obou budovách pohybovat.

"Pan Dušek není zaměstnancem drah ani ministerstva dopravy, a jelikož byl stažen z vyjednávacího týmu odborů, není důvod, aby kartu měl," vysvětlil Aktuálně.cz mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Ministr dopravy své rozhodnutí komentoval s nadhledem. "Vzhledem k nedávným výrokům pana Duška je to v zájmu jeho bezpečnosti," kontroval Gustav Slamečka odborářův nedávný výrok, podle kterého se na ředitelství Českých drah bojí ohnout pro tužku.

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy není jediný, komu se rozhodlo ministerstvo zablokovat volný přístup. Na černé listině se objevili také Jan Kadečka, Jiří Svoboda a Jindřich Berounský.

Všichni čtyři nechtění odboráři se nyní do obou budov dostanou pouze s doprovodem nebo jako návštěva.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy