reklama
 
 

Ďuričko a Kočkovi - lidé, o nichž psala Kubiceho zpráva

10. 10. 2008 19:24
Jejich jména figurovala v Kubiceho zprávě

Praha - Aktéři vražedného incidentu v restauraci hotelu Monarch, kam dorazili jako hosté autogramiády Jiřího Paroubka, jsou lidé, s jejichž jmény se setkávali vyšetřovatelé české policie.

Objevila se například ve spisech, které předložil před volbami v roce 2006 sněmovně tehdejší šéf boje s organizovaným zločinem Jan Kubice jako důkaz toho, jak se nejvyšší čeští politici kontaktují s lidmi, kteří mají vazby na zdejší podsvětí.

Václav Kočka a Bohumír Ďuričko byli ve zprávě zachyceni jako lidé, kteří patří do okruhu známých či přátel předsedy sociální demokracie.

Mnohé z informací, které policie zajistila při akcích proti mafiánům, byly neprověřené a ukázaly se jako naprosto nepravdivé.

Jiří Paroubek vztah k oběma mužům nepopírá. Od Ďurička se dnes opětovně distancoval, o Kočkových hovořil navzdory mnoha závažným podezřením policie jako o svých přátelích.

Paroubek a Ďuričko

Podnikatel s realitami Bohumír Ďuričko měl podle informací českých médií minimálně v minulosti k Jiřímu Paroubkovi velmi těsný vztah. Znali se už v době, kdy byl Paroubek ekonomickým náměstkem pražského primátora.

Poprvé se od tohoto muže předseda socialistů distancoval poté, co vyšlo najevo, že se několik měsíců před listopadem 1989 stal spolupracovníkem Státní bezpečnosti.

Paroubek i v dnešním prohlášením k incidentu v hotelu Monarch uvedl, že kvůli tomu v létě 2005 zrušil plánovanou dovolenou na Ďuričkově jachtě v Chorvatsku. "Kromě náhodných a společenských setkání jsem se s ním nestýkal," uvedl předseda ČSSD.

Z ministerstva ke Sport turistu

Před listopadem 1989 působil Bohumír Ďuričko na vysokých postech na ministerstvu zahraničí a v cestovní kanceláři Sport turist.

V Kubiceho zprávě se o něm a Paroubkovi objevila informace, kterou policie našla u Tomáše Pitra, muže odsouzeného za finanční machinace, který uprchl a policie po něm řadu měsíců bezvýsledně pátrá.

Do Kubiceho zprávy byla ale zařazena jen s tím, že s ní Pitr disponuje, policie ji nikdy neprověřovala.

Kočka a Durička? Jiná úroveň

Ďuričko se pohybuje v jiných patrech podnikání než rodina Kočkových. Provozuje hotel AXA v Praze, v minulosti byl vlastníkem fotbalového klubu Dukla, který prodal Jaroslavu Starkovi.

Starka uvedl, že v současné době už s Ďuričkem nijak nespolupracuje. "Z fotbalu se stáhl před mnoha lety. Že by pracoval v klubu je úplná blbost, všichni to vědí," řekl Aktuálně.cz Starka. "Bohumír má svoje obchody..."

O nočním incidentu v Monarchu pak řekl: "Je to tragédie, když jsem ráno zapnul počítač, myslel jsem, že jde o apríl."

Kočkovi očima policistů

Václava Kočku staršího i jeho dva syny Jana a Václava policisté dlouhé roky spojují s pražským podnikatelským podsvětím a organizovaným zločinem.

Pro různá podezření z nelegální činnosti však nikdy nenašli dostatek důkazů.

Otec zavražděného Václava Kočky je dnes viceprezidentem společnosti, která spravuje pražské Výstaviště.

Jeho synové jsou v podezření, že maji kontakty na ruskojazyčné mafie. Byli například spoluvlastníky společnosti Mirage, kde figuroval i Andrej Korpljakov. Toho Bezpečnostní informační služba označila jako člena ruské mafie.

Kočka s. r. o.

Zastřelený Václav Kočka mladší měl firmu Kočka s. r. o., která organizuje pouť na pražském Výstavišti. Jeho otec vedl pouť mnoho let předtím a získal díky tomu dobré kontakty na magistrátní úředníky.

K podnikání na Výstavišti (s Františkem Janečkem) využil Kočka i svých předlistopadových kontaktů na tehdejší hvězdy populární hudby. V rámci Pragokoncertu organizoval jejich výjezdy do zemí východního bloku.

autor: Domácí | 10. 10. 2008 19:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama