Dunění, chvění i praskání domu. Chebsko a Sokolovsko v noci opět zasáhlo zemětřesení

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 8. 2018 10:06
Epicentrum zemětřesení bylo podle EMSC severovýchodně od Aše v hloubce dvou kilometrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Cheb - Lidé na Chebsku a Sokolovsku v noci na pátek po třech měsících opět cítili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1:30, lidé cítili nepříjemné dunění a chvění nebo i zapraskání domu.

Podle automatické lokalizace Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) dosáhl otřes magnituda 3,7. "Jde zřejmě o pokračování zemětřesného roje z května letošního roku," řekla Petra Adamová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

"Podle našich měření dosáhlo zemětřesení magnituda 3,2. Škody zatím nikdo nenahlásil," řekla Adamová. Epicentrum zemětřesení bylo podle EMSC severovýchodně od Aše v hloubce dvou kilometrů.

Otřesy pocítily stovky lidí v Chebu, Lubech, Novém Kostele, Habartově, Krajkové či Sokolově. Zaznamenali je ale i lidé ve vzdálenějších lokalitách, například na Tachovsku, u Nejdku na Karlovarsku nebo u Kadaně na Chomutovsku.

Zemětřesný roj se na Chebsku naposledy objevil letos v květnu, kdy se otřesy o různé síle objevovaly opakovaně po dobu dvou týdnů. Nejsilnější zemětřesení tehdy přesáhlo magnitudo čtyři.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy