Drazí roboti jsou na ústupu, za Hegera se začalo šetřit

Radek Nohl Radek Nohl
20. 7. 2013 8:00
Největší pojišťovny přestaly za šetrné a luxusní zákroky platit tolik co dříve
Robot da Vinci.
Robot da Vinci. | Foto: www.srhs.org

Praha - Boom robotických operací v českém zdravotnictví byl po několika letech utlumen.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider. Uvádí, že po velkém rozmachu v době, kdy ministerstvu zdravotnictví vládl Tomáš Julínek a kdy se nemocnice pustily do velkého nákupu speciálních robotů da Vinci za desítky milionů korun, přestala největší tuzemská pojišťovna VZP a také druhá největší pojišťovna ministerstva vnitra za šetrné a luxusní zákroky platit tolik co v minulé éře.

Deník Insider má k dispozici k robotickým operacím nová data. Ukazují, že v posledních dvou letech (za ministra Leoše Hegera) počet operací zaplacených zmíněnými dvěma největšími zdravotními pojišťovnami výrazně poklesl.

Konkrétně Všeobecná zdravotní pojišťovna uhradila v roce 2011 operaci 816 pojištěncům, loni to už bylo o zhruba stovku míň. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra v roce 2012 zaplatila robotickou operaci 128 svým pacientům, předloni jich bylo o jedenáct více.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Jaké jsou další příčiny úbytku proplacených robotických operací? A jak jsou na tom jednotlivé nemocnice?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy