Dráhy do vlaků přidaly přebalovací pulty pro děti

Redakce DOM
3. 1. 2008 16:50
Myslíme na matky s kočárky, pochlubily se ČD
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - České dráhy začaly myslet na matky s dětmi. Chtějí častěji vypravovat nízkopodlažní soupravy, kam mají jednodušší vstup ženy s kočárky. A nechybí v nich přebalovací pulty.

"Nové soupravy, které pořizujeme, jsou běžně vybaveny na toaletách přebalovacími pulty. Najdete je v Pendolinech, v Regionovách na lokálních tratích ve všech krajích, v nových řídicích vozech 954 pro motorové vlaky i v některých patrových příměstských jednotkách CityElefant," uvedla v tiskové zprávě ČD Luďka Hnulíková z odboru osobní dopravy.

Dráhy se pochlubily, že ve většině dálkových vlaků jsou už zařazeny vozy pro matky s dětmi, kde mají maminky přednost. "Řada z nich je zároveň vybavena přebalovacím pultem. Těchto vozů vyjíždí každý den 65 a to na více než 130 dálkových spojů," vypočetl mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Kočárek s dítětem se přepravuje zdarma. "Navíc mají maminky s kočárky přednost při nástupu například před cyklisty s jízdními koly," uvedla Hnulíková. "Jediným omezením by mohla být v některých případech kapacita spoje, ve srovnání s jinými prostředky hromadné dopravy jsou ale v tomto ohledu vlaky jednoznačně nejlepší. Navíc je maminkám k dispozici vlaková četa, která jim pomůže nastoupit nebo vystoupit."

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě dvou menších letadel v USA zemřelo osm lidí

Při nehodě dvou menších letadel u jezera Coeur d’Alene v americkém státě Idaho v neděli zemřelo osm lidí. S odvoláním na úřad místního šerifa to uvedla agentura AP. Podle svědků se letadla srazila nad vodou a následně zřítila do jezera.

Policie dosud uváděla dva mrtvé s tím, že šest dalších osob se pohřešuje. Úřady nevylučovaly, že jsou i tito lidé po smrti.

Na místě zasahovalo několik záchranářských i hasičských týmů. Z hloubky 40 metrů byla zatím vylovena těla tří obětí. "Nečekáme žádné přeživší," sdělil Ryan Higgins z úřadu šerifa. "Myslíme si, že všichni zemřeli."

před 3 hodinami

Kalifornský soud obnovil soud s Nikulinem

Federální soud v Kalifornii obnovil pozastavený proces s Rusem Jevgenijem Nikulinem, obžalovaným z hackerských útoků. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti. Nikulina vydalo do Spojených států předloni Česko po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Proces s Nikulinem v kalifornském San Francisku začal v březnu, krátce poté byl ale kvůli koronavirové pandemii přerušen. Soudce William Alsup nyní konstatoval, že procesu se již může zúčastnit alespoň šest ze 12 členů poroty, a soudní líčení proto může pokračovat.

Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení. Nikulin soudu již dříve řekl, že se cítí nevinen.

Další zprávy