Drábová: Poradím každému, kdo se zajímá o energetiku. Horáčka nepodporuji, názory poskytnu i jiným

Iveta Čížová
10. 2. 2017 16:50
Michal Horáček považuje svůj tým poradců za zásadní součást své kandidatury v přímé volbě prezidenta. Jeho součástí je překvapivě i Dana Drábová, která mu má radit v oblasti energetiky. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost je totiž zároveň výraznou tváří hnutí Starostové a nezávislí, jehož předseda Petr Gazdík by na prezidentském postu rád viděl Jiřího Drahoše. Horáček při představování svého týmu uvedl, že žádný z poradců nepobírá honorář.
Dana Drábová.
Dana Drábová. | Foto: Economia

Co vás přimělo spolupracovat s Michalem Horáčkem?

Poradím každému, kdo se bude jenom trochu zajímat o energetiku, protože je to pro mě životně důležitá oblast. Oslovil mě, že dává dohromady tým lidí, kteří mu v různých oblastech něco poradí, nic víc, nic míň. A jestli si mě do týmu zařadí jiný potenciální kandidát, ke kterému nebudu mít výhrady, tak mu ráda poradím.

Předseda Starostů a nezávislých projevil sympatie Jiřímu Drahošovi. Není potom střetem zájmů. že populární tvář STAN podporuje Horáčka?

Já ho nepodporuji, já mu radím. Starostové o tom jsou dobře informováni a já nejsem členem Starostů. A kdyby projevil Drahoš zájem, abych mu taky poskytla svůj názor na energetiku, tak mu ho ráda poskytnu. A klidně si mě může napsat jako poradkyni, to ať si pánové srovnají, jestli chtějí mít společné poradce. A ještě může být 88 dalších.

Je podle vás Horáček vhodným kandidátem?

To nevím, je skoro rok do voleb, může se objevit spousta dalších a vhodnějších. Kdokoli bude chtít poradit, tak mu poradím. Je to plausibilní kandidát, ale budou i další. Já chápu, že každý z kandidátů by rád viděl populární tváře, aby ho přímo podporovaly, ale tak to není. Člen sboru poradců je člen sboru poradců a nic víc.

Co říkáte na celou sestavu Horáčkova týmu?

Ta sestava je velmi dobrá.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy