Drábová: Poradím každému, kdo se zajímá o energetiku. Horáčka nepodporuji, názory poskytnu i jiným

Iveta Čížová
10. 2. 2017 16:50
Michal Horáček považuje svůj tým poradců za zásadní součást své kandidatury v přímé volbě prezidenta. Jeho součástí je překvapivě i Dana Drábová, která mu má radit v oblasti energetiky. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost je totiž zároveň výraznou tváří hnutí Starostové a nezávislí, jehož předseda Petr Gazdík by na prezidentském postu rád viděl Jiřího Drahoše. Horáček při představování svého týmu uvedl, že žádný z poradců nepobírá honorář.
Dana Drábová.
Dana Drábová. | Foto: Economia

Co vás přimělo spolupracovat s Michalem Horáčkem?

Poradím každému, kdo se bude jenom trochu zajímat o energetiku, protože je to pro mě životně důležitá oblast. Oslovil mě, že dává dohromady tým lidí, kteří mu v různých oblastech něco poradí, nic víc, nic míň. A jestli si mě do týmu zařadí jiný potenciální kandidát, ke kterému nebudu mít výhrady, tak mu ráda poradím.

Předseda Starostů a nezávislých projevil sympatie Jiřímu Drahošovi. Není potom střetem zájmů. že populární tvář STAN podporuje Horáčka?

Já ho nepodporuji, já mu radím. Starostové o tom jsou dobře informováni a já nejsem členem Starostů. A kdyby projevil Drahoš zájem, abych mu taky poskytla svůj názor na energetiku, tak mu ho ráda poskytnu. A klidně si mě může napsat jako poradkyni, to ať si pánové srovnají, jestli chtějí mít společné poradce. A ještě může být 88 dalších.

Je podle vás Horáček vhodným kandidátem?

To nevím, je skoro rok do voleb, může se objevit spousta dalších a vhodnějších. Kdokoli bude chtít poradit, tak mu poradím. Je to plausibilní kandidát, ale budou i další. Já chápu, že každý z kandidátů by rád viděl populární tváře, aby ho přímo podporovaly, ale tak to není. Člen sboru poradců je člen sboru poradců a nic víc.

Co říkáte na celou sestavu Horáčkova týmu?

Ta sestava je velmi dobrá.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy