Dozorci našli u vězně šest korun. Dostal důtku a peněz se musel vzdát, poputují do státního rozpočtu

Domácí Domácí
22. 9. 2017 12:13
Dozorci našli při osobní kontrole u vězně, který se vracel z nestřeženého pracoviště do věznice, mince. V kapse měl šest korun. Tím porušil zákon, protože odsouzený nesmí mít u sebe během výkonu trestu finanční hotovost. "Muž se tak dopustil kázeňského přestupku a byl mu uložen kázeňský trest – důtka a propadnutí věci," upřesnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v tiskové zprávě. Hotovost převzal úřad a celých šest korun bude odvedeno do státního rozpočtu. Podle mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky je to standardní postup a žádné náklady převedením zanedbatelné částky úřadu nevznikly. "Je to běžná práce našich zaměstnanců," upřesnil s tím, že peníze byly poslány v hotovosti.
Zabavené mince.
Zabavené mince. | Foto: ÚZSVM
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy