Prahu v pátek zaplaví stovky tisíc lidí. Podívejte se, kde jich bude nejvíc

skr jkr skr, jkr
10. 10. 2019 16:44
Nejen poslední rozloučení s Karlem Gottem, ale také tři další akce zároveň přivedou v pátek do pražských ulic několik stovek tisíc lidí. Podle odhadů by mělo do města přijet až 300 000 fanoušků zesnulého zpěváka. Zároveň bude ve městě asi šest tisíc fotbalových nadšenců z Anglie, stovky odpůrců klimatických změn a tisíce návštěvníků Signal Festu. Podívejte se, kde ve městě budou.
pátek 11. října sobota 12. října

Pro posun mapy použijte dva prsty.

Jak se dostat na rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně:
Vstup do paláce Žofín bude jedině od konce ohrazeného prostoru na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. Policie proto návštěvníkům doporučuje dostat se metrem na Anděl a odtud dojít pěšky ke konci fronty nebo se svézt tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd.

Odchod z paláce Žofín je přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží a ke Karlovu náměstí, kde je další stanice metra.

Největší koncentrace návštěvníků se očekává na Smíchově, odkud budou směřovat desítky tisíc lidí k Žofínu. V ulicích přiléhajících k Janáčkovu nábřeží mohou stát dlouhé fronty.

Od Mánesa budou proudit zástupy k metru Karlovo náměstí a Národní třída.

Staroměstské náměstí zřejmě obsadí angličtí fotbaloví fanoušci, kterých odhadem přijelo do Prahy asi šest tisíc, a také demonstranti proti klimatickým změnám.

Pokud budou Angličané hledat spojení ke stadionu ve Vršovicích v google mapách, pojedou zřejmě metrem ze Staroměstské na Strašnickou, nebo tramvajemi 24 a 6 z Jindřišské.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Legendární cyklista Merckx byl propuštěn z nemocnice

Pětinásobný vítěz Tour de France Eddy Merckx byl necelý týden po nedělní nehodě při cyklistické vyjížďce s přáteli propuštěn z nemocnice. Legendární Belgičan skončil po pádu se zraněním hlavy na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Dendermonde poblíž Gentu.

Po sérii vyšetření byl čtyřiasedmdesátiletý Merckx v týdnu předložen na normální oddělení a v pátek byl propuštěn do domácího ošetřování. "Je šťastný, že mohl jet domů. Vždycky je to lepší doma než v nemocnici, i když tam měl skvělou péči," řekla listu Het Nieuwsblad Merckxova manželka Claudine.

Merckx je považován za nejúspěšnějšího cyklistu historie, vedle Tour vyhrál pětkrát i Giro d'Italia, má triumf z Vuelty a 19 vítězství na takzvaných cyklistických "Monumentech".

Aktualizováno před 20 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy