Dokument: Roman se mohl do Škody Plzeň kdykoli vrátit

Domácí Domácí
14. 10. 2011 8:55
Jen jsem si nechal otevřená zadní vrátka, kdyby to s ČEZ nevyšlo, hájí se Roman
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Spojení někdejšího ředitele ČEZ Martina Romana s jeho původním zaměstnavatelem - plzeňskou Škodou - bylo větší, než dosud nejvyšší představitelé obou firem tvrdili.

MF Dnes zveřejnila sérii dokumentů, které například dokazují, že se Roman mohl do Škodovky kdykoli vrátit. Škoda přitom od ČEZ dostávala po celou dobu, co byl Roman v čele energetického gigantu, miliardové zakázky. Dodávala mu turbíny do elektráren.

Zmiňovaný dokument vznikl v únoru 2004 a podepsali ho tehdejší manažeři plzeňské Škody Holding Martin Roman, Tomáš Krsek, Jiří Zapletal a Michal Korecký. Písemně se v něm zavazují, že se Roman může kdykoli vrátit do čela představenstva i na místo generálního ředitele.

O dva dny později pak Roman ze Škodovky odešel a nastoupil do představenstva ČEZ. Roman se hájí tím, že si pouze ponechal otevřená zádní vrátka, kdyby se nakonec šéfem ČEZ nestal.

"Pro krátkou dobu mezi odchodem ze Škody a jmenováním do funkce generálního ředitele ČEZ jsem si se svými bývalými spolupracovníky dojednal možnost návratu v případě, že pozici v ČEZ nezískám, což nebylo do poslední chvíle jisté. To se však nestalo a i tato poslední dohoda byla ukončena," citoval deník Romana, který se prvním mužem ČEZ stal o necelé tři měsíce později - 1. dubna 2004.

 

Právě se děje

Další zprávy