Dohnal zahájil čistku ve vedení Vězeňské služby, skončili dva náměstci

Domácí Domácí
Aktualizováno 21. 12. 2015 17:41
Šéf Vězeňské služby Petr Dohnal, který se v pátek vrátil do funkce, zahájil personální změny ve vedení bezpečnostního sboru. Skončila dvojice vedoucích pracovníků generálního ředitelství, a to náměstek pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslav Honzík a ředitelka odboru investic, centrálních nákupů a fondů EU Žaneta Vika, která ale bude na ředitelství dál pracovat jako právnička. Pokračovat jako právnička bude i odvolaná personální ředitelka Eva Chalupná. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán uvedl, že Dohnal mu změny avizoval předem. Podle ministra má každý manažer právo vybrat si svůj tým. Podle serveru Novinky.cz skončili i náměstek Milan Brendl a ředitel kanceláře Robert Káčer.
Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal.
Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. | Foto: ČTK

Praha - Staronový ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal odvolal dva ze svých náměstků. Odchází náměstek pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslav Honzík a ve funkci končí také ředitelka odboru investic, centrálních nákupů a fondů EU Žaneta Vika.

Vika bude na generálním ředitelství působit dál jako právnička. Stejně tak se právničkou stane i Eva Chalupná, kterou Dohnal odvolal z funkce ředitelky personálního odboru.

Server Novinky.cz uvedl, že skončili ještě náměstek pro bezpečnost a kontrolu Milan Brendl a ředitel kanceláře Robert Káčer, odchod více náměstků potvrdil také zdroj ČTK.

Vrchní komisař Robert Blanda pro Aktuálně.cz uvedl, že o žádných dalších odvoláních nemá informace.

Ředitel Dohnal se do funkce vrátil v pátek poté, co vyhrál soudní spor o své odvolání. Z funkce ho sesadila někdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) v dubnu 2014, protože ztratil její důvěru a Vězeňská služba údajně měla problémy v hospodaření.

Na stranu ministryně se přiklonil i její nástupce Robert Pelikán (ANO), který novým ředitelem jmenoval Pavla Ondráška. Městský soud v Praze ale Dohnalovo odvolání označil za nedůvodné a do funkce ho vrátil.

Pelikán personální změny respektuje

Pelikán v pátek řekl, že zatím neví, zda proti verdiktu podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. "Musím si rozmyslet, zda tu kasační stížnost budu, nebo nebudu podávat, to bude záležet na možné síle mé argumentace," reagoval na tiskové konferenci Pelikán.

Změny v personální oblasti komentovat v pondělí nechtěl, řekl, že každý manažer má právo vybrat si svůj tým. Uvedl také, že Dohnal mu změny avizoval předem.

 

Právě se děje

Další zprávy