Foto: Mezi dobrovolníky. Kvůli pomoci v pandemii si berou dovolenou, obětují víkendy

Dobrovolníky, kteří se rozhodli pomáhat v nemocnicích, čeká nejprve základní kurz ošetřovatelství.
Celorepublikový portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc v celém Česku. Stojí za ním Akademické centrum studentských aktivit (ACSA).
Registrovaných je zde přes 10 tisíc dobrovolníků, ale stále jsou potřeba noví. Mnohdy nestačí jen propojovat, centrum musí také řešit, jak vyhovět požadavkům poptávky.
"Naši dobrovolníci pochází ze všech možných společenských kruhů:  studenti, pracující lidé s rodinami a také lidé v důchodu," líčí Aneta Hašková z iniciativy chcipomoct.cz.
"V samotné centrále nám pomáhá například průvodkyně, umělkyně, studentka, fotografka," říká Hašková.
Foto: chcipomoct.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
22. 3. 2021 11:37
Portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc v celém Česku. Své lidi vysílá nejčastěji do covidových oddělení nemocnic, do domovů pro seniory a nově i do očkovacích center. Dobrovolníkům zařizuje vše potřebné od kurzů ošetřovatelství po mobily a tablety na propojení pacientů s rodinami.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy