Foto: Mezi dobrovolníky. Kvůli pomoci v pandemii si berou dovolenou, obětují víkendy

Dobrovolníky, kteří se rozhodli pomáhat v nemocnicích, čeká nejprve základní kurz ošetřovatelství.
Celorepublikový portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc v celém Česku. Stojí za ním Akademické centrum studentských aktivit (ACSA).
Registrovaných je zde přes 10 tisíc dobrovolníků, ale stále jsou potřeba noví. Mnohdy nestačí jen propojovat, centrum musí také řešit, jak vyhovět požadavkům poptávky.
"Naši dobrovolníci pochází ze všech možných společenských kruhů:  studenti, pracující lidé s rodinami a také lidé v důchodu," líčí Aneta Hašková z iniciativy chcipomoct.cz.
"V samotné centrále nám pomáhá například průvodkyně, umělkyně, studentka, fotografka," říká Hašková.
Foto: chcipomoct.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
22. 3. 2021 11:37
Portál chcipomoct.cz zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc v celém Česku. Své lidi vysílá nejčastěji do covidových oddělení nemocnic, do domovů pro seniory a nově i do očkovacích center. Dobrovolníkům zařizuje vše potřebné od kurzů ošetřovatelství po mobily a tablety na propojení pacientů s rodinami.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy