Mimořádná zpráva

Dobeš: Seminární práci své podřízené jsem nepsal

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
17. 2. 2011 16:08
Kvůli úniku informací o odměnách podal ministr školství trestní oznámení
Foto: Jan Langer

Praha - Ministr školství Josef Dobeš popřel, že by ředitelce svého kabinetu sepsal seminární práci na téma "veřejné vystupování Josefa Dobeše".

Práci prý pouze autorizoval a udělal do ní pět nebo šest poznámek.

"Práci jsem si stáhl, napsal jsem své připomínky a odeslal," řekl Dobeš na tiskové konferenci.  "Vzhledem k vytíženosti ministra jsou podobná obvinění bezpředmětná."

S informací, že Dobeš ředitelce svého kabinetu Janě Machálkové sepsal seminární práci, přišel deník Mladá fronta DNES.

Machálková studuje komunikaci na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Na tiskovou konferenci přes avízo nakonec nedorazila.

"Práce neobsahuje žádné prvky, na základě kterých by bylo možné pochybovat o autorství. Pokud je práce konzultována, případně autorizována, vybranou osobností, pak je to vítáno, ale není to podmínkou," uvedl vedoucí katedry masové a sociální komunikace UJAK Radek Mezulánik.

Dobeš podává trestní oznámení

Média se Machálkovou začala zajímat poté, co vyšlo najevo, že loni v prosinci dostala ke svému platu odměnu přes sto tisíc korun. Dobeš odměnu považuje za adekvátní, vadí mu ale, že se informace o odměnách Machálkové a dalších lidí z úřadu dostaly na veřejnost.

"Podal jsem kvůli úniku informací trestní oznámení na neznámého pachatele," řekl Dobeš. Za odměny koncem loňského roku utratil Dobešův resort celkem 3,9 milionu korun. Peníze zůstaly v úřadě kvůli výraznému propouštění.

Nadstandardní odměny měli vedle Machálkové dostat například i Dobešův mluvčí Václav Koukolíček nebo ředitelka odboru komunikace Lucie Kubovičová.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Peking uvalil sankce na 28 Američanů včetně exšéfa diplomacie Mikea Pompea, a to kvůli vměšování se do vnitřních záležitostí Číny, uvedly tamní úřady

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Na ISS se opět porouchal generátor kyslíku, posádce podle ruské kosmické agentury nehrozí nebezpečí

Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se opět porouchal ruský generátor kyslíku Elektron-VM. Podle agentury TASS o tom informoval ruské pozemní středisko řízení letů (CUP) člen nynější posádky orbitálního komplexu Sergej Ryžikov.

Podle komunikace zaznamenané na stránce amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) ruský kosmonaut CUP sdělil, že informace o selhání "Elektronu" se objevila v 18:18 moskevského času (16:18 SEČ). Zařízení je nainstalované v modulu Zvezda ruské sekce stanice.

Ruská kosmická agentura Roskosmos už v minulosti při podobných událostech ujistila, že posádce dvacet let staré stanice nehrozí žádné nebezpečí. Roskosmos agentuře Interfax nyní sdělil, že po opravách zařízení na palubě a restartu počítačů by systém měl znovu fungovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy