Dobeš: Seminární práci své podřízené jsem nepsal

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
17. 2. 2011 16:08
Kvůli úniku informací o odměnách podal ministr školství trestní oznámení
Foto: Jan Langer

Praha - Ministr školství Josef Dobeš popřel, že by ředitelce svého kabinetu sepsal seminární práci na téma "veřejné vystupování Josefa Dobeše".

Práci prý pouze autorizoval a udělal do ní pět nebo šest poznámek.

"Práci jsem si stáhl, napsal jsem své připomínky a odeslal," řekl Dobeš na tiskové konferenci.  "Vzhledem k vytíženosti ministra jsou podobná obvinění bezpředmětná."

S informací, že Dobeš ředitelce svého kabinetu Janě Machálkové sepsal seminární práci, přišel deník Mladá fronta DNES.

Machálková studuje komunikaci na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Na tiskovou konferenci přes avízo nakonec nedorazila.

"Práce neobsahuje žádné prvky, na základě kterých by bylo možné pochybovat o autorství. Pokud je práce konzultována, případně autorizována, vybranou osobností, pak je to vítáno, ale není to podmínkou," uvedl vedoucí katedry masové a sociální komunikace UJAK Radek Mezulánik.

Dobeš podává trestní oznámení

Média se Machálkovou začala zajímat poté, co vyšlo najevo, že loni v prosinci dostala ke svému platu odměnu přes sto tisíc korun. Dobeš odměnu považuje za adekvátní, vadí mu ale, že se informace o odměnách Machálkové a dalších lidí z úřadu dostaly na veřejnost.

"Podal jsem kvůli úniku informací trestní oznámení na neznámého pachatele," řekl Dobeš. Za odměny koncem loňského roku utratil Dobešův resort celkem 3,9 milionu korun. Peníze zůstaly v úřadě kvůli výraznému propouštění.

Nadstandardní odměny měli vedle Machálkové dostat například i Dobešův mluvčí Václav Koukolíček nebo ředitelka odboru komunikace Lucie Kubovičová.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy