Dobeš: Seminární práci své podřízené jsem nepsal

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
17. 2. 2011 16:08
Kvůli úniku informací o odměnách podal ministr školství trestní oznámení
Foto: Jan Langer

Praha - Ministr školství Josef Dobeš popřel, že by ředitelce svého kabinetu sepsal seminární práci na téma "veřejné vystupování Josefa Dobeše".

Práci prý pouze autorizoval a udělal do ní pět nebo šest poznámek.

"Práci jsem si stáhl, napsal jsem své připomínky a odeslal," řekl Dobeš na tiskové konferenci.  "Vzhledem k vytíženosti ministra jsou podobná obvinění bezpředmětná."

S informací, že Dobeš ředitelce svého kabinetu Janě Machálkové sepsal seminární práci, přišel deník Mladá fronta DNES.

Machálková studuje komunikaci na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Na tiskovou konferenci přes avízo nakonec nedorazila.

"Práce neobsahuje žádné prvky, na základě kterých by bylo možné pochybovat o autorství. Pokud je práce konzultována, případně autorizována, vybranou osobností, pak je to vítáno, ale není to podmínkou," uvedl vedoucí katedry masové a sociální komunikace UJAK Radek Mezulánik.

Dobeš podává trestní oznámení

Média se Machálkovou začala zajímat poté, co vyšlo najevo, že loni v prosinci dostala ke svému platu odměnu přes sto tisíc korun. Dobeš odměnu považuje za adekvátní, vadí mu ale, že se informace o odměnách Machálkové a dalších lidí z úřadu dostaly na veřejnost.

"Podal jsem kvůli úniku informací trestní oznámení na neznámého pachatele," řekl Dobeš. Za odměny koncem loňského roku utratil Dobešův resort celkem 3,9 milionu korun. Peníze zůstaly v úřadě kvůli výraznému propouštění.

Nadstandardní odměny měli vedle Machálkové dostat například i Dobešův mluvčí Václav Koukolíček nebo ředitelka odboru komunikace Lucie Kubovičová.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy