Do Vídně vlakem na impresionisty!

Do Vídně vlakem na impresionisty!
Na to, abyste mohli takto zblízka obhlížet každý tah štětcem světových malířů (zde například Renoir z Muzea Thyssen-Bornemisza v Madridu), není třeba mnoho.
České dráhy se chlubí výhodnou nabídkou. Impresionistický výlet vlakem za zásadním převratem v dějinách malířství se určitě vyplatí. Projděte si se mnou celou pozvánku a uvidíte.
Cesta vlakem je nejlepším řešením nejen z ekonomických důvodů, ale i proto, že je ideálním způsobem, jak se na impresionistické nálady naladit.
Albertina je prestižní galerie v neoklasicistní budově v centru Vídně. Zakladatel její první sbírky byl zeťem Marie Terezie a galerie za více než 200 let svého působení má bohatou tradici.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
21. 9. 2009 11:40

Vídeň - Vídeňská galerie Albertina připravila unikátní výstavu světových impresionistů. Vidět můžete nejen na 170 obrazů od autorů, jakými jsou Cézanne, Degas, Gauguin, Monet, Renoir, Signac, van Gogh aj., ale i historické předměty (autentické štětce, stojany, palety) a teoretické výklady vnímání světa impresionistů.

Na akci se rozhodly "přiživit" České dráhy, které nabídly mimořádný slevový balíček.

A tak jsem vyrazil vlakem do Vídně. Na impresionisty. Nechte se pozvat!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy