Policie v Ústí zatýkala, ale na střety radikálů nedošlo

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 5. 2014 17:36
Skupinka zhruba deseti anarchistů v centru města vyprovokovala střet s pořádkovou policií. Do města dorazili radikálové z Německa i Polska.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Ústí nad Labem - Pochod Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a jejích příznivců centrem Ústí nad Labem se obešel bez vážnějších problémů.

Policie řešila několik drobných potyček s antifašisty, tři z nich zadržela za napadení policistů z antikonfliktního týmu.

Shromáždění monitorovali i pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

DSSS avizovala shromáždění pro 500 lidí, do Ústí nad Labem jich dorazila přibližně polovina.

Pochodu se u Mánesových sadů postavily víc než dvě stovky antifašistů a místních Romů. Byli mezi nimi i anarchisté z Německa.

Ulici uzavřeli těžkooděnci, obě skupiny se k sobě nedostaly ani na 200 metrů. "Pochod se obešel bez narušení veřejného pořádku," řekla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Drobné střety řešila policie na konci pochodu, kde se radikálům postavily dvě menší skupinky anarchistů, oddělili je těžkooděnci.

Násady a tyče

Už před polednem skupina asi 10 antifašistů napadla policisty z antikonfliktního týmu. "V souvislosti s útokem na policisty jsme zadrželi tři osoby," doplnila Poláčková s tím, že kriminalisté případ kvalifikují jako přestupek.

Radikálové ze severní Moravy přivezli do města násady z tvrdého plastu, policie jim je ještě na nádraží zabavila. "Celkem jsme zadrželi 19 zbraní, většinou šlo o násady a tyče," doplnila Poláčková.

Policie nasadila do ulic na 700 policistů včetně pořádkových jednotek z Ústeckého, Libereckého a Jihomoravského kraje. Mimořádná bezpečnostní opatření podle Poláčkové potrvají do odvolání, velká část radikálů ve městě zatím zůstává. Rozdělili se do menších skupin a zamířili především do restaurací.

Do běžného provozu se vrátila městská hromadná doprava, která kvůli uzavírkám v centru města jezdila po objízdných trasách.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy