Do sněmovny by prošlo šest partají. ODS propadla

Domácí Domácí
9. 3. 2010 11:21
Podle Medianu ztrácejí občanští demokraté takřka 14 procent na demokraty sociální
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Už druhý průzkum během několika málo týdnů ukázal, že volby do Poslanecké sněmovny by nyní s pohodlným náskokem vyhrála ČSSD.

Agentura Median na vzorku 1051 respondentů zjistila, že sociálním demokratům by svůj hlas podle volebního modelu dalo hned 34,5 procenta voličů.

Obdobný výsledek avizovalo nedávno i Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Oproti prosinci 2009 výrazně propadla ODS. Volilo by jí necelých 21 procent lidí, což značí ztrátu sedmi procent voličů za dva měsíce.

Do dolní komory parlamentu by se dostali i komunisté (13,9 %) a kandidáti TOP 09 (9,6 %). Těsně nad pětiprocentní hranicí balancují lidovci (5,5 %) a Věci veřejné (5,2 %). Jen o dvě desetiny procenta by naopak neuspěli zelení.

"KDU-ČSL, VV a SZ v únoru skončily těsně kolem pětiprocentní hranice. Vzhledem ke statistické chybě tudíž nelze zcela jistě odhadnout, zda by se do parlamentu dostaly, nebo ne," upozorňuje Arnošt Janeček z Medianu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy