Do Prahy se přiřítí Hell's Angels. Policie je na nohou

Zpravodajská směna
26. 5. 2010 13:06
Motorkáři omezí od čtvrtka do soboty dopravu v Evropské ulici na Praze 6
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Do Prahy se začínají sjíždět neblaze proslulí Pekelní andělé.

Na koupališti Džbán na Praze 6 se totiž o víkendu koná celosvětové setkání členů gangu Hell's Angels, který nemá ve světě zrovna dobrou pověst. Jeho členové jsou považováni za nebezpečné rváče a kriminálníky.

Policie je v pohotovosti a připravuje podle slov mluvčí Andrey Zoulové bezpečnostní opatření podobná těm v červnu 2005, kdy se do Prahy sjela přibližně tisícovka motorkářů Hell´s Angels.

Na zajištění bezpečnosti průběhu srazu se bude podílet i cizinecká, dopravní a kriminální policie po celé republice.

"Pražští policisté se, stejně jako kolegové v jiných regionech, zaměří na kontrolu pobytového režimu účastníků srazu, pátrání po hledaných osobách, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a budou zajišťovat veřejný pořádek," informovala mluvčí.

Příjezd motorkářů ovlivní i dopravu. Policie totiž v blízkosti ulic José Martího, U Zámečku, Pod Aritmou a u tramvajové smyčky v Egyptské ulici na Praze 6 bude od čtvrtka účastníky srazu kontrolovat.

"Se zdržením budou muset počítat řidiči i ostatní účastníci silničního provozu zejména v ulici Evropská, kde bude po dobu opatření svedena doprava do jednoho jízdního pruhu," uvedla Zoulová, s tím, že omezení bude platit od čtvrtečního odpoledne až do sobotního dopoledne.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy