Do Prahy se přiřítí Hell's Angels. Policie je na nohou

Zpravodajská směna
26. 5. 2010 13:06
Motorkáři omezí od čtvrtka do soboty dopravu v Evropské ulici na Praze 6
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Do Prahy se začínají sjíždět neblaze proslulí Pekelní andělé.

Na koupališti Džbán na Praze 6 se totiž o víkendu koná celosvětové setkání členů gangu Hell's Angels, který nemá ve světě zrovna dobrou pověst. Jeho členové jsou považováni za nebezpečné rváče a kriminálníky.

Policie je v pohotovosti a připravuje podle slov mluvčí Andrey Zoulové bezpečnostní opatření podobná těm v červnu 2005, kdy se do Prahy sjela přibližně tisícovka motorkářů Hell´s Angels.

Na zajištění bezpečnosti průběhu srazu se bude podílet i cizinecká, dopravní a kriminální policie po celé republice.

"Pražští policisté se, stejně jako kolegové v jiných regionech, zaměří na kontrolu pobytového režimu účastníků srazu, pátrání po hledaných osobách, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a budou zajišťovat veřejný pořádek," informovala mluvčí.

Příjezd motorkářů ovlivní i dopravu. Policie totiž v blízkosti ulic José Martího, U Zámečku, Pod Aritmou a u tramvajové smyčky v Egyptské ulici na Praze 6 bude od čtvrtka účastníky srazu kontrolovat.

"Se zdržením budou muset počítat řidiči i ostatní účastníci silničního provozu zejména v ulici Evropská, kde bude po dobu opatření svedena doprava do jednoho jízdního pruhu," uvedla Zoulová, s tím, že omezení bude platit od čtvrtečního odpoledne až do sobotního dopoledne.

 

Právě se děje

Další zprávy