Do práce s dětmi. Tak vypadá dětská skupina a Baby Office

Do práce s dětmi. Tak vypadá dětská skupina a Baby Office
Na ministerstvu totiž již druhým rokem funguje pilotní projekt dětské skupiny, kam mohou zaměstnanci úřadu bez starosti svěřit své děti kvalifikovaným pracovníkům.
Zatímco rodiče pracují v horních patrech ministerstva, jejich děti si hrají v suterénu. Ten byl za několik desítek tisíc proměněn na prostor, který se na první pohled příliš neliší od tradiční mateřské školy.
Již výzdoba napovídá, že tohle místo patří dětem. Na jejich dovádění dohlíží pohádkové postavy a všude se povalují hračky.
Ve skupině panuje organizovaný chaos. Pokud se dítě skupinové aktivity nechce účastnit, nemusí. Důraz je kladen především na kreativitu a individualitu dětí.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
18. 4. 2013 11:33

Státní mateřské školy mají dlouhodobě problém s nedostačujícími kapacitami. I letos bude odmítnuto nejméně 40 procent dětí, jejichž rodiče budou nuceni se podle toho zařídit. Někteří jako alternativu volí školky soukromé, jiní si za cenu možné ztráty zaměstnání prodlouží rodičovskou dovolenou, ovšem bez finanční podpory. Rýsují se ale i jiné možnosti, jak skloubit práci a péči o malého potomka. Již dlouhou dobu se například mluví o možnosti zřizování dětských skupin. Zatím jedinou takovou skupinu provozuje ministerstvo práce a sociálních věcí v budově svého úřadu. Již brzy by se k němu mohli přidat i další zaměstnavatelé, statutární orgány nebo neziskové organizace. Na začátku dubna byl totiž vládě předložen návrh zákona, který novou službu upravuje. Vedle dětských skupin se ale rodí i jiné neotřelé projekty. V pražském Kačerově již měsíc funguje prostor, kde rodiče malých dětí mohou bezstarostně pracovat ve sdílené kanceláři a o jejich děti se ve stejnou chvíli o patro níž starají profesionální pečovatelé.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy