reklama
 
 

Do kdy podat přihlášku na vysokou školu?

18. 2. 2012
Kdy je nejzazší termín pro podání přihlášek na vysokou školu?

Přihlášky na vysoké školy je většinou nutné podat do 29. února 2012. Jen minimum škol má uzávěrku až na konci srpna či dokonce září. Přehled naleznete na internetu.

Jak přihlášku podat

Na stránkách řady školy můžete přihlášku podat elektronicky, pokud to nelze, využijte tiskopis SEVT, který si můžete stáhnout nebo si jen koupit za patnáct korun koupit v prodejnách SEVT, ve vybraných prodejnách učebnic a v knihkupectvích. Podáním elektronické přihlášky však ušetříte peníze za formulář, složenku, ale také čas, který vám zabere návštěva pošty. Administrativní poplatek za přihlášku se pohybuje kolem 500 korun a je nevratný.

Nezapomeňte na potvrzení o zaplacení příhlášky

Na každý obor si musíte podat přihlášku zvlášť a k ní doložit také originál dokladu o zaplacení poplatku. Jedná se například o ústřižek složenky, doklad o bankovním převodu či o elektronické platbě. Není možné dokládat platbu příkazem k úhradě ze samoobslužného boxu banky.

Doporučujeme podat přihlášku doporučeně nebo pokud je škola v místě vaše bydliště, můžete ji do podatelny odnést osobně. Nepodceňujte podání příhlášky a raději ji odešlete s předstihem. Rozhodujícím údajem je datum osobního podání přihlášky nebo datum na razítku pošty.

autor: MD | 18. 2. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama