reklama
 
 

Do kauzy "justiční mafie" vstupuje princ. Je dotčen

26. 6. 2008 21:49
Týden.cz: Katarský princ se chce účastnit soudu

Praha - Do kauzy "justiční mafie" vstupuje katarský princ Hámid bin Abdal Sání. Cítí se být dotčen a chce se zúčastnit rozjetého sporu.

Informaci přinesl server Týden.cz.

Katarský princ zaslal Krajskému soudu v Praze žádost, že se chce stát vedlejším účastníkem řízení.

Dotkl se ho totiž nepravomocný rozsudek, že se špičky české justice pokusily ovlivnit kauzu Čunek.

Čtěte speciál: V Česku se rozpíná justiční mafie

V odůvodnění svého rozhodnutí soudce Vojtěch Cepl našel paralelu mezi zákulisním ovlivňováním korupční kauzy Jiřího Čunka a ovlivňováním případu katarského prince, který v Česku zneužíval školačky. Tehdejší ministr Pavel Němec jej vydal do Kataru, kde se princ trestu vyhnul.

Středočeský soudce Vojtěch Cepl, který nakonec rozhodne, zda se smí Sání k případu připojit, jeho aktivitu potvrdil.

Právní zástupci Marie Benešové ani Renaty Vesecké však nechtějí, aby se princ soudu zúčastnil.

"Zákon skutečně umožňuje, aby do řízení vstoupil vedlejší účastník. Musí mít ale zájem na výsledku řízení, což si v tomto případě neumím vysvětlit. Rozsudek středočeského soudu se nevyjadřoval k vině nebo charakteru prince, pouze konstatoval, že jeho kauzu ovlivňovali stejní lidé jako kauzu Jiřího Čunka a že katarský princ se tak nakonec vyhnul trestu," řekl serveru Týden.cz právní zástupce Marie Benešové Petr Hála.

Zástupce Vesecké však odmítá, že by zapojení prince bylo aktivitou žalobců. "Dozvěděli jsme se o tom náhodou, rozhodně to není naše aktivita. Princ si přečetl rozsudek na internetu a chce hájit svá práva, o tom jsme ale nic nevěděli. Nesouhlasí s tím, že byla jeho kauza ovlivňována, a chce říct, že on nic neovlivňoval. My však s jeho návrhem nesouhlasíme, podali jsme námitku. Svých práv se mí klienti domůžou i bez katarského prince,"  cituje server advokáta Renaty Vesecké Petra Tomana.

Více o kauze katarské prince: Případ katarského prince je u ledu. Pro Sáního i Němce

autor: Red Dom | 26. 6. 2008 21:49

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama