Na Babišův návrh vláda na pozici superúředníka jmenovala Petra Hůrku

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2020 16:00
Novým náměstkem ministra vnitra pro státní službu bude dosavadní náměstek z legislativní sekce ministerstva práce a sociálních věcí Petr Hůrka. Kabinet v pondělí schválil jmenování nového tzv. superúředníka na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), sdělil předseda vlády. Hůrka se stane na šest let nástupcem Josefa Postráneckého, který z funkce odešel předčasně 7. dubna.
Petr Hůrka bude novým náměstkem ministra vnitra pro státní službu
Petr Hůrka bude novým náměstkem ministra vnitra pro státní službu | Foto: Economia

Hůrku a ředitele odboru bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání na ministerstvu vnitra Petra Nováka označila za nejvhodnější uchazeče výběrová komise. Babiš poté navrhl vládě Hůrku jmenovat. "Doufejme, že ve funkci přinese zefektivnění státní správy, protože jsou tam velké rezervy," řekl premiér po jednání vlády. 

Výběrová komise dostala původně čtyři přihlášky. Vyřadit doporučila uchazeče Jana Blechu, ředitelka personálního odboru ministerstva zahraničí Iveta Chmielová Dalajková z řízení odstoupila sama. Podle návrhu, který vypracoval úřad vlády, by Hůrka měl nastoupit 1. července.

Hůrka působí od září 1997 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde je od roku 2010 docentem na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení. V letech 1997 až 1998 pracoval na České správě sociálního zabezpečení a od roku 2001 na částečný úvazek na ministerstvu práce a sociálních věcí jako odborný referent v odboru pracovněprávní legislativy, náměstkem se stal v roce 2016.

Postránecký byl prvním náměstkem pro státní službu po vzniku této funkce od února 2015 do letošního 7. dubna. Z postu odešel zhruba deset měsíců před koncem mandátu poté, co nastoupil místo Jiřího Kauckého na vnitru na pozici státního tajemníka. O tu se přihlásil kvůli nemožnosti navázat v roli superúředníka ve druhém funkčním období.

Od odchodu Postráneckého do nástupu Hůrky vykonává pravomoci náměstka pro státní službu personální ředitelka sekce pro státní službu Iva Hřebíková. Kabinet při přípravě výběrového řízení plánoval, že by nový náměstek mohl nastoupit 1. června.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy