Do Buckinghamského paláce se pokusil proniknout neozbrojený muž

ČTK ČTK
7. 10. 2016 20:09
Britská policie v pátek zadržela 21letého muže, který se pokusil přelézt bránu Buckinghamského paláce, v němž žije královna Alžběta II. Motiv jeho činu je nejasný, mladík u sebe ale neměl žádnou zbraň, informovala s odvoláním na policii agentura Reuters. Zadržený muž se nyní podrobí psychiatrickému vyšetření, uvedla londýnská policie. Mluvčí královské rodiny odmítla událost komentovat. Devadesátiletá královna Alžběta v době incidentu v paláci nebyla.
Buckinghamský palác.
Buckinghamský palác. | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy