Do babyboxu v Hloubětíně někdo odložil novorozeného chlapce, dostal jméno Viktor

ČTK ČTK
3. 2. 2019 21:21
Chlapec je zřejmě několik dní starý. Dostal jméno Viktor. Je to už čtvrté dítě, které bylo vloženo do babyboxu od začátku roku a druhé o tomto víkendu.
Foto: ČTK

Podle lékaře Petra Píchy je chlapec podle pupku možná narozený v porodnici, na první pohled zdravý.

Byl oblečen v kostičkované kombinéze s kapucí a ještě zabalen do modré deky. Jméno Viktor dostal chlapec po starším synovi televizní moderátorky Světlany Witowské, která s tím souhlasila, uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Babybox v Hloubětíně funguje od června 2005 a Viktor je jeho 27. odloženým dítětem a zároveň 184. dítětem odloženým do takového zařízení v České republice. V sobotu někdo odložil čerstvě narozenou holčičku v Klatovech. Babybox tam funguje téměř deset let, ale šlo o první dítě, které tam někdo odložil.

V letošním roce už někdo 19. ledna odložil asi jedenapůlročního chlapce do babyboxu v Pelhřimově a o šest dní později našli zdravotníci novorozeného chlapečka v babyboxu ve Vyškově.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy