Do babyboxu v Hloubětíně někdo odložil novorozeného chlapce, dostal jméno Viktor

ČTK ČTK
3. 2. 2019 21:21
Chlapec je zřejmě několik dní starý. Dostal jméno Viktor. Je to už čtvrté dítě, které bylo vloženo do babyboxu od začátku roku a druhé o tomto víkendu.
Foto: ČTK

Podle lékaře Petra Píchy je chlapec podle pupku možná narozený v porodnici, na první pohled zdravý.

Byl oblečen v kostičkované kombinéze s kapucí a ještě zabalen do modré deky. Jméno Viktor dostal chlapec po starším synovi televizní moderátorky Světlany Witowské, která s tím souhlasila, uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Babybox v Hloubětíně funguje od června 2005 a Viktor je jeho 27. odloženým dítětem a zároveň 184. dítětem odloženým do takového zařízení v České republice. V sobotu někdo odložil čerstvě narozenou holčičku v Klatovech. Babybox tam funguje téměř deset let, ale šlo o první dítě, které tam někdo odložil.

V letošním roce už někdo 19. ledna odložil asi jedenapůlročního chlapce do babyboxu v Pelhřimově a o šest dní později našli zdravotníci novorozeného chlapečka v babyboxu ve Vyškově.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy