reklama
 
 

Dny lidí dobré vůle navštívilo na Velehradě 20 tisíc lidí

Aktualizováno 4. 7. 2014 23:43
Tradiční cyrilometodějské slavnosti budou pokračovat v sobotu.

Velehrad (Uherskohradišťsko) - Páteční program na 15. ročníku Dnů lidí dobré vůle na Velehradě navštívilo na 20 tisíc lidí, na charitativní projekty se vybrala částka téměř 1 760 000 Kč.

Večerní koncert, který zaštítil olomoucký arcibiskup Jan Graubner, v přímém přenosu odvysílala Česká televize a Český rozhlas Dvojka.

Na pódiu nechyběli tradiční vystupující Večera lidí dobré vůle, Jiří Pavlica s Hradišťanem a Zlínská filharmonie Bohuslava Martinů.

Cyrilometodějské oslavy vyvrcholí v sobotu slavnostní poutní mší svatou, při níž bude hlavním celebrantem olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Kázat pak bude kardinál  Dominik Duka.

Na Velehradě se  setkalo také více než 100 vozíčkářů. Mezinárodní punc dal 14. ročníku jejich setkání příjezd handicapovaných z Maďarska. Asistenční službu vozíčkářům zajišťuje osm desítek dobrovolníků, sdělil Michal Umlauf z Maltézské pomoci, která je hlavním organizátorem akce.

"Snažíme se, aby se vozíčkáři mohli na Velehradě dostat na všechna místa a ke všem programům, které jsou tady k dispozici. Kromě toho se stejně jako v předchozích letech mohou zúčastnit odpolední poutní bohoslužby v bazilice a po ní následujícího setkání spojeného s návštěvou zajímavých hostů," přiblížil Umlauf.

autor: ČTK | 4. 7. 2014 19:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama