Dluhy, nehody, napadení novináře a zatčení. Ransdorf nemá problémy s policií poprvé

Radek Nohl Radek Nohl
4. 12. 2015 17:14
Dlouholetý komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf prožil během své kariéry nejednu komplikaci. Dopustil se několika dopravních nehod, kvůli dluhům skončil jeho majetek v exekuci a napadl v Bruselu také novináře. Zatčení Ransdorfa švýcarskou policií je ale zatím největším škraloupem. Podle posledních informací byl komunista součástí skupiny, která se údajně snažila na falešné doklady v bance ve Švýcarsku získat větší obnos peněz.

Praha - Dlouholetý komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf prožil během své kariéry nejednu komplikaci. Dopustil se několika dopravních nehod, kvůli dluhům skončil jeho majetek v exekuci a napadl v Bruselu také novináře.

Zatčení Ransdorfa švýcarskou policií je ale zatím jeho největším škraloupem. Pokud se tedy potvrdí, že byl součástí skupiny, která se snažila na falešné doklady v bance ve Švýcarsku získat větší obnos peněz.

I přes řadu dopravních upozornění projíždějí řidiči přes přechod vyšší rychlostí, než je zde povolená.
I přes řadu dopravních upozornění projíždějí řidiči přes přechod vyšší rychlostí, než je zde povolená. | Foto: Tomáš Adamec

Miloslav Ransdorf srazil v červnu 2007 autem ženu na přechodu v Praze 6. Chodkyně utrpěla podle tehdejších informací médií lehčí zranění, oděrky na hlavě či rukou.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy