Divy přírody a tématika životního prostředí v obrazech

Divy přírody a tématika životního prostředí v obrazech
Ze série Český plynařský průmysl, 1997.
Lila Peak za svitu měsíce, expedice na Gasherbrum II, 1998.
Jaderná elektrárna Temelín, 19. ledna 1998.
Ze série Podmořský život, Mauritius 1998.
Foto: Norbert Záliš
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 3. 2010 14:54

Problematika životního prostředí a krásy přírody přinášejí fotografie autorů, kteří se umístili v soutěži Czech Press Photo v posledních patnácti letech. Díky nim se můžete podívat ve velkém detailu do očí koně, chameleona i skokana, prohlédnout si hory i podmořský život. Výstava THE BEST OF CZECH PRESS PHOTO přináší širokou paletu zajímavých snímků z přírody. Zhlédnout ji můžete do do 30. dubna 2010 v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy