Dívku na Břeclavsku srazily saně i s Mikulášem, splašili se koně kvůli ohňostroji

ČTK ČTK
5. 12. 2019 15:03
Netradiční incident prověřuje břeclavská policie. Koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly se ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku splašili a srazili osmiletou dívku. Saně ji naštěstí nepřejely, vyvázla bez zranění.
Oslavy svatého Miluláše ve Velkých Bílovicích málem skončily tragédií | Video: Policie ČR

Incident se stal ve středu v podvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni dorazil na saních tažených koňmi. "Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal," uvedla v tiskové zprávě na webu Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo holčičku, která vešla do silnice. Dívenka totiž podle policie vůbec nevnímala situaci, protože telefonovala. "Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji," uvedla mluvčí. Holčičku si podle ní po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření. "Pokud se nevyskytnou nějaké dodatečné komplikace, věc řešíme bez zranění," doplnila mluvčí.

Pořadatelé obdobných akcí by podle policie měli vyhodnotit veškerá rizika. Organizátoři se snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by ale měli předcházet nebezpečným situacím, podotkla mluvčí. "Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe," dodala.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 8 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy