Dívku na Břeclavsku srazily saně i s Mikulášem, splašili se koně kvůli ohňostroji

ČTK ČTK
5. 12. 2019 15:03
Netradiční incident prověřuje břeclavská policie. Koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly se ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku splašili a srazili osmiletou dívku. Saně ji naštěstí nepřejely, vyvázla bez zranění.
Oslavy svatého Miluláše ve Velkých Bílovicích málem skončily tragédií | Video: Policie ČR

Incident se stal ve středu v podvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni dorazil na saních tažených koňmi. "Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal," uvedla v tiskové zprávě na webu Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo holčičku, která vešla do silnice. Dívenka totiž podle policie vůbec nevnímala situaci, protože telefonovala. "Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji," uvedla mluvčí. Holčičku si podle ní po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření. "Pokud se nevyskytnou nějaké dodatečné komplikace, věc řešíme bez zranění," doplnila mluvčí.

Pořadatelé obdobných akcí by podle policie měli vyhodnotit veškerá rizika. Organizátoři se snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by ale měli předcházet nebezpečným situacím, podotkla mluvčí. "Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe," dodala.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy