Dívku na Břeclavsku srazily saně i s Mikulášem, splašili se koně kvůli ohňostroji

ČTK ČTK
5. 12. 2019 15:03
Netradiční incident prověřuje břeclavská policie. Koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly se ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku splašili a srazili osmiletou dívku. Saně ji naštěstí nepřejely, vyvázla bez zranění.
Oslavy svatého Miluláše ve Velkých Bílovicích málem skončily tragédií | Video: Policie ČR

Incident se stal ve středu v podvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni dorazil na saních tažených koňmi. "Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal," uvedla v tiskové zprávě na webu Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo holčičku, která vešla do silnice. Dívenka totiž podle policie vůbec nevnímala situaci, protože telefonovala. "Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji," uvedla mluvčí. Holčičku si podle ní po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření. "Pokud se nevyskytnou nějaké dodatečné komplikace, věc řešíme bez zranění," doplnila mluvčí.

Pořadatelé obdobných akcí by podle policie měli vyhodnotit veškerá rizika. Organizátoři se snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by ale měli předcházet nebezpečným situacím, podotkla mluvčí. "Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe," dodala.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy