Diváci vstali zbytečně, Dobré ráno vysílá ČT odpoledne

Pavel Baroch
4. 1. 2012 14:25
Česká televize se rozhodla profilovat ranní vysílání jako zpravodajské
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nové vedení České televize v čele s Petrem Dvořákem se po Večerníčku, který se od ledna vysílá na ČT2, rozhodlo přestěhovat další pořad. Ranní blok Dobré ráno s Jedničkou se od prvního pracovního dne nového roku posunulo na druhou hodinu odpoledne.

Místo toho se od brzkého rána vysílá na ČT1 shodný program jako na zpravodajské ČT24.

Části diváků České televize se tato změna nezamlouvá a žádají vedení veřejnoprávní stanice, aby na ČT1 vrátilo Dobré ráno, které se připravovalo z brněnského a ostravského studia.

"Koho zajímají po ránu včerejší zprávy, ať si pustí ČT24, a na jedničku nám vraťte Dobré ráno. Neboť do té doby budu koukat na TV Nova," napsala na internetové stránky České televize žena, která se podepsala jako Marcela.

V podobném duchu jsou i další příspěvky od několika stovek diváků. Kvůli zrušení ranního bloku dokonce vznikla speciální stránka na Facebooku.

"Dobré ráno s ČT1 jsem pravidelně sledovala a lépe se mi vstávalo. I moje dcera se moc těšila na raníček. Byla jsem opravdu naštvaná, když jsem si nařídila budíka, abychom viděli raníčka, a místo toho tam byly zprávy. Kdo je zvědavý na to, kdo kde koho zastřelil, kdo byl okradený a jak se trapně hádají politici o koryto, ať si přepne na 24. Co takhle dívat se na něco pozitivního? Opravdu tomuto tahu nerozumím a doufám, že se DOBRÉ RÁNO VRÁTÍ," napsala Dita.

Chceme být jako BBC, říká ČT

Česká televize tuto programovou změnu vysvětluje tím, že se rozhodla profilovat ranní vysílání jako zpravodajské. "Stejně jako BBC, která má jedno ranní vysílaní na více okruzích, a je zpravodajské," řekl Aktuálně.cz Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

Dodal, že televize chce poskytovat "přehled nejdůležitějších zpráv a praktických informací, které jsou užitečné pro každého, kdo chce den začínat s přehledem".

Foto: Ludvík Hradilek

"Na zábavu a lifestyle je pak čas odpoledne," uvedl Janda. Nový, dvouapůlhodinový odpolední program Živě na Jedničce má být alternativou k ostatním televizím, které v tuto dobu vysílají seriály.

Diváci nám jen nenadávají

Podle Jandy nejsou reakce diváků pouze negativní. "Registrujeme oba typy reakcí," řekl Aktuákně.cz Štěpán Janda z České televize. Dodal, že na vyhodnocení názorů obou táborů je zatím brzy.

"Na jakékoliv smysluplné závěry je příliš brzy. Jsme ale přesvědčeni, že jasná tematická profilace - ráno zpravodajství a informace, odpoledne lifestyle a zábava - bude pro aktivní diváky přehledná, užitečná, a tedy vítaná," konstatoval Janda.

Nový vysílací blok Živě na Jedničce připravují podle Jandy stejné týmy z brněnského a ostravského studia, které vloni pracovaly na Dobrém ránu.

Nerušíme, ale upravujeme

Kolik peněz ušetřila ČT tím, když zrušila Dobré ráno a na dvou svých kanálech vysílá v ranních hodinách shodný zpravodajský program?

"Česká televize nezrušila téma lifestylu. Umístila jej smysluplněji do programového schématu, dala mu novou podobu a nový prostor v zajímavém vysílacím čase," poznamenal Štěpán Janda. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy