Diskuse čtenářů: Byla by rizikem "vláda nečitelných"?

Zdeněk Mihalco
3. 6. 2010 20:40
Jsou Věci veřejné a TOP 09 příliš neznámé a tedy nečitelné?
Foto: Aktuálně.cz

„Nic není známo o skutečných ambicích lidí 'schovaných' až dosud za Johnem," napsal ve svém blogu na Aktuálně.cz politický komentátor Jiří Pehe.

Svým textem odstartoval debatu čtenářů o tom, zda může být pro Česko rizikem, že se vládu chystají sestavit s ODS dvě nové strany, které nejsou příliš známé, a podle některých proto ani čitelné.

Jiří Pehe dodává: „Jen málokdo mezi těmi, kdo volili VV, by dokázal vyjmenovat více než pět politiků této 'strany'. V případě TOP 09 by to asi někteří dokázali, jenže bez Schwarzenberga je TOP 09 jen inkarnací konzervativního křídla KDU-ČSL."

Foto: Aktuálně.cz
Celý text Jiřího Pehe: Vláda nečitelných 

Například pravidelný diskutující vystupující pod přezdívkou Grandmaster namítá: „Pan Pehe píše, že VV je vlastně soukromá firma. To nemusí být tak špatné, každá soukromá firma s pudem sebezáchovy se musí snažit, aby měla 'plus' na kontě a vydělávala peníze (v tomto příkladě politické výsledky) svým majitelům. Na rozdíl od 'čistokrevných' politiků, kterým jde v drtivé většině jen o vlastní blaho a poltickou moc bez ohledu na důsledky," myslí si čtenář.

A další debatér dodává: „Ač nejsem příznivcem VV, tak jednak máme zákon o politických stranách a VV byly jako strana zaregistrovány. (…) Pokud jde o TOP 09, tak se do sněmovny dostalo díky ní mnoho starostů (přes 30), v něž osobně vkládám ty největší naděje," píše diskutující vystupující jako Karel h.

Jaký je váš názor? Mohla by být přítomnost dvou nových stran rizikem pro budoucnost Česka? Do čtenářských debat moderovaných editory Aktuálně.cz se můžete zapojit pod výše uvedeným blogem nebo přímo pod tímto článkem.

Další předvolební čtenářské ankety a diskuse najdete v rámci volebního speciálu Aktuálně.cz v rubrice Co vy na to?    

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy