Diplomat Kolář odešel do PPF, pomůže Kellnerovi v Asii

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 1. 2013 14:05
Dlouholetý diplomat Petr Kolář bude zodpovědný zejména za nové trhy v Asii
Petr Kolář.
Petr Kolář. | Foto: ČTK

Praha - Dlouholetý český diplomat Petr Kolář nastupuje od ledna 2013 do skupiny PPF na nově zřízenou pozici ředitele pro zahraniční vztahy. PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, o tom informovala v tiskové zprávě.

Kolář bude zodpovědný za utváření zahraničních vztahů PPF s důrazem zejména na stávající a nové trhy v Asii. Z prestižního diplomatického postu, jak už dříve informoval deník Insider, odešel na vlastní žádost ke konci loňského roku.

Podle neoficiálních informací měl mít dlouhodobé rozpory s vedením úřadu.

"Od zkušeného a mezinárodně respektovaného diplomata Petra Koláře očekáváme podporu vztahů s našimi partnery zejména v rychle rostoucích asijských ekonomikách. Ty patří mezi růstové priority Home Credit i skupiny PPF," uvedl výkonný ředitel skupiny Home Credit Jiří Šmejc.

O Kolářově angažmá u Kellnera se spekulovalo už před půl rokem, tehdy ale obě strany spolupráci popřely.

Kolář od prosince 1993 do konce roku 2012 zastával různé vedoucí pozice na ministerstvu zahraničních věcí včetně funkce náměstka ministra zahraničí.

Působil jako velvyslanec ve Švédsku (1996-1998), Irsku (1999-2003), v USA (2005-2010) a v Rusku (2010-2012). V roce 1999 byl rovněž zahraničně politickým poradcem prezidenta Václava Havla.

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Skupina vlastní aktiva zhruba 17,6 miliardy eur (440 miliard Kč), zahrnující aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů či zemědělství až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou.

Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

 

Právě se děje

Další zprávy