Fotoblog: Dienstlův dům v ohrožení. Před domem spolumajitele ČSA se ozvala rypadla

Fotoblog: Dienstlův dům v ohrožení. Před domem spolumajitele ČSA se ozvala rypadla
Daleko od hluku a prachu, v malebné krajině Českého středohoří vesnice Třeblívice.
Jedno ze svých sídel si zde postavil Jan Dienstl, spolumajitel podniku Severní energetická, která se zabývá přetvářením Podkrušnohoří v měsíční krajinu.
Tak si přetvořil starý mlýn v místo poklidného odpočinku po stresující práci.
Má tu bazén.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 7. 2015 12:20
Hluk velkorypadla ráno vyrušil obyvatele severočeských Třebívlic. Před domem Jana Dienstla se sešli mladí lidé z iniciativy "Limity jsme my", aby dali spolumajiteli lomu ČSA zakusit, jaké to je.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy