Deviant znásilnil na Berounsku devítiletou dívku

ČTK ČTK
20. 11. 2009 20:45
Policie uvalila na případ informační embargo
Foto: Policie ČR

Hořovice (Berounsko) - Neznámý muž údajně ve čtvrtek v Hořovicích na Berounsku znásilnil devítiletou dívku.

O napadení dnes informovala mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Bližší informace k případu nechtěla sdělit.

"Prošetřujeme to na základě oznámení, po dohodě se šéfem kriminálky zatím bližší informace nebudeme uvolňovat," dodala.

Podle internetové verze Berounského deníku pachatel dívku přepadl večer u vchodu do domu a odtáhl ji do nedalekého lesa, kde ji zneužil.

V minulosti středočeští kriminalisté vyšetřovali například znásilnění čtrnáctileté dívky v Kladně. Pachatelé ji před dvěma lety údajně donutili, aby si sedla do jejich osobního vozu. Odvezli ji směrem na Prahu a poté ji několikrát znásilnili.

Hořovický případ je neobvyklý především kvůli nízkému věku oběti.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy