Děvčátko přežilo rodinnou sebevraždu kvůli oteplování

Zpravodajská směna
4. 3. 2010 16:35
Kulka minula všechny její orgány

Goya (Argentina) - Jako zázrakem přežila sedmiměsíční dívenka rodinnou tragédii v argentinské Goye.

Její rodiče se kvůli strachu z globálního oteplování rozhodli ukončit životy své i svých dvou dětí.

Zraněné dítě našli záchranáři díky sousedům, kteří na policii tři dny po sebevraždě ohlásili, že se domem line divný zápach. V bytě našli kromě rodičů i bezvládné tělo dvouletého chlapce.

Holčička byla okamžitě převezena do nemocnice, kde ji doktoři vytáhli z hrudníku kulku. Ta naštěstí nezasáhla žádný z orgánů, díky čemuž dívka přežila.

Rodiče - šestapadesátiletý Francisco Lotero a třiadvacetiletá Miriam Colleti - vedle sebe zanechali lístek, na němž bylo napsáno, že spáchali se svými dětmi společnou sebevraždu, protože se báli globálního oteplování.

Zda byl důvodem sebevraždy opravdu strach z oteplování planety, se policie zřejmě nikdy nedozví. Sousedé hovoří o Loterovi jako o léčiteli, který hodně žárlil na svou velice mladou manželku, píše deník The Huffington Post. Svou roli tak mohla v neštěstí sehrát i Loterova žárlivost.

 

Právě se děje

před 37 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy