Děvčátko přežilo rodinnou sebevraždu kvůli oteplování

Zpravodajská směna
4. 3. 2010 16:35
Kulka minula všechny její orgány

Goya (Argentina) - Jako zázrakem přežila sedmiměsíční dívenka rodinnou tragédii v argentinské Goye.

Její rodiče se kvůli strachu z globálního oteplování rozhodli ukončit životy své i svých dvou dětí.

Zraněné dítě našli záchranáři díky sousedům, kteří na policii tři dny po sebevraždě ohlásili, že se domem line divný zápach. V bytě našli kromě rodičů i bezvládné tělo dvouletého chlapce.

Holčička byla okamžitě převezena do nemocnice, kde ji doktoři vytáhli z hrudníku kulku. Ta naštěstí nezasáhla žádný z orgánů, díky čemuž dívka přežila.

Rodiče - šestapadesátiletý Francisco Lotero a třiadvacetiletá Miriam Colleti - vedle sebe zanechali lístek, na němž bylo napsáno, že spáchali se svými dětmi společnou sebevraždu, protože se báli globálního oteplování.

Zda byl důvodem sebevraždy opravdu strach z oteplování planety, se policie zřejmě nikdy nedozví. Sousedé hovoří o Loterovi jako o léčiteli, který hodně žárlil na svou velice mladou manželku, píše deník The Huffington Post. Svou roli tak mohla v neštěstí sehrát i Loterova žárlivost.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy