Děvčátko přežilo rodinnou sebevraždu kvůli oteplování

Zpravodajská směna
4. 3. 2010 16:35
Kulka minula všechny její orgány

Goya (Argentina) - Jako zázrakem přežila sedmiměsíční dívenka rodinnou tragédii v argentinské Goye.

Její rodiče se kvůli strachu z globálního oteplování rozhodli ukončit životy své i svých dvou dětí.

Zraněné dítě našli záchranáři díky sousedům, kteří na policii tři dny po sebevraždě ohlásili, že se domem line divný zápach. V bytě našli kromě rodičů i bezvládné tělo dvouletého chlapce.

Holčička byla okamžitě převezena do nemocnice, kde ji doktoři vytáhli z hrudníku kulku. Ta naštěstí nezasáhla žádný z orgánů, díky čemuž dívka přežila.

Rodiče - šestapadesátiletý Francisco Lotero a třiadvacetiletá Miriam Colleti - vedle sebe zanechali lístek, na němž bylo napsáno, že spáchali se svými dětmi společnou sebevraždu, protože se báli globálního oteplování.

Zda byl důvodem sebevraždy opravdu strach z oteplování planety, se policie zřejmě nikdy nedozví. Sousedé hovoří o Loterovi jako o léčiteli, který hodně žárlil na svou velice mladou manželku, píše deník The Huffington Post. Svou roli tak mohla v neštěstí sehrát i Loterova žárlivost.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy