Děvčátko přežilo rodinnou sebevraždu kvůli oteplování

Zpravodajská směna
4. 3. 2010 16:35
Kulka minula všechny její orgány

Goya (Argentina) - Jako zázrakem přežila sedmiměsíční dívenka rodinnou tragédii v argentinské Goye.

Její rodiče se kvůli strachu z globálního oteplování rozhodli ukončit životy své i svých dvou dětí.

Zraněné dítě našli záchranáři díky sousedům, kteří na policii tři dny po sebevraždě ohlásili, že se domem line divný zápach. V bytě našli kromě rodičů i bezvládné tělo dvouletého chlapce.

Holčička byla okamžitě převezena do nemocnice, kde ji doktoři vytáhli z hrudníku kulku. Ta naštěstí nezasáhla žádný z orgánů, díky čemuž dívka přežila.

Rodiče - šestapadesátiletý Francisco Lotero a třiadvacetiletá Miriam Colleti - vedle sebe zanechali lístek, na němž bylo napsáno, že spáchali se svými dětmi společnou sebevraždu, protože se báli globálního oteplování.

Zda byl důvodem sebevraždy opravdu strach z oteplování planety, se policie zřejmě nikdy nedozví. Sousedé hovoří o Loterovi jako o léčiteli, který hodně žárlil na svou velice mladou manželku, píše deník The Huffington Post. Svou roli tak mohla v neštěstí sehrát i Loterova žárlivost.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 8 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy