Dětskou lékařkou roku se stala odpůrkyně očkování

ČTK ČTK
14. 5. 2015 21:00
Loni obdržela Ludmila Eleková Anticenu Bludný balvan za "udatné tažení proti očkování".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Lékařkou roku v kategorii praktičtí lékaři, lékaři pro děti a dorost a rodinní lékaři ve čtvrtek Unie pacientů vyhlásila Ludmilu Elekovou, které loni Český klub skeptiků Sisyfos udělil Anticenu Bludný balvan za "udatné tažení proti očkování".

Výsledky poskytla Unie pacientů, která hlasování v letošním roce pořádala již posedmé.

V kategorii lékařů nemocnic zvítězil Jan Kluh z kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Motol. V kategorii lékaři odborných ambulancí vyhrál Luboš Tamele z ordinace pro klinickou imunologii a alergologii. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním setkání v kině Atlas.

Ohrožuje nebo zachraňuje povinné očkování dětské zdraví? Přinášíme rozdílné pohledy dvou lékařek, Hany Cabrnochové z České vakcinologické společnosti a Ludmily Elekové, hlasité kritičky vakcín.
15:09
Ohrožuje nebo zachraňuje povinné očkování dětské zdraví? Přinášíme rozdílné pohledy dvou lékařek, Hany Cabrnochové z České vakcinologické společnosti a Ludmily Elekové, hlasité kritičky vakcín. | Video: DVTV

V odborné části ankety byla oceněna a Hippokratovu cenu za čin lidskosti získala Pavlína Marková z Nemocnice Milosrdných sester Sv. Karla Boromejského.

Jeseniovu cenu za největší přínos pro pokrok v medicíně obdržel Ondřej Gojiš z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí, a to za vědeckou práci zaměřenou na ovlivnění biologického chování konkrétního typu karcinomu.

Za celoživotní přínos medicíně v oboru mikrobiologie a imunologie ocenila unie profesora Ctibora Povýšila z Ústavu patologie 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice.

Unie pacientů je občanské sdružení. Má zhruba 17 tisíc členů a v anketě mohou hlasovat i její nečlenové.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy