Děti ve Slaném na Kladensku našly po cestě do školy tělo. Muž bez domova zřejmě umrzl

ČTK ČTK
5. 12. 2016 13:06
Ve Slaném na Kladensku v pondělí našly děti poblíž nemocnice mrtvého muže, zřejmě umrzl. "Byla nařízena soudní pitva, podle přivolaného lékaře ale neměla na úmrtí podíl další osoba," řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Děti, které ráno šly do školy, nalezly muže ve slánské Fügnerově ulici. Policisté jeho totožnost znají, narodil se v roce 1980. Pravděpodobně se jednalo o člověka bez domova. Kriminalisté pokračují ve vyšetřování smrti.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy